Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Honda Legend v hávu Accordu

Ondřej Láník Ondřej Láník 19. 6. 2008 • 18:19
5
11
Nástup Hyundaie Genesis na americkém trhu je prý dost silný stimul k urychlení vývoje nové generace Hondy Legend.

První snímky muly nového Legendu se objevily před několika dny. Tmavý automobil připomíná na první pohled novinku - o kategorii menší Hondu Accord - ale hlavně boční silueta prozrazuje, že tento Accord prodělal zásadní remodeling. Neuvěřitelně dlouhá kapota a ještě neuvěřitelnější proporce kabiny se pravděpodobně po představení nové karoserie Legendu umravní. Příznivci velkých Hond se na ten okamžik už teď moc těší.

Podle zpráv, které máme momentálně k dispozici, by se nový Legend měl na silnicích objevit v roce 2011. Pod kapotou má být opět špičková technika včetně motoru V8. Poháněna budou zadní kola.

Související články

Témata
Avatar - King
19. 6. 2008 16:55
Re: Honda anebo Acura?
Nevím - myslím si, že Acura ty modely už celkem dobře oddělené má (RDX, MDX, TL), chystaný supersport, třecí plochy jsou právě jen u TSX a RL. V Evropě Honda rozhodně nemá image jako v Americe (takový Volkswagen), ale zároveň ne tak silnou, jak by si přála mít a vstup značky, o které se vždy hovoří jako o "lepší Hondě" by skočil do subprémie takřka ihned. Myslím, že to jasně ukazuje i Accord - na rozdíl od většiny lidí si myslím, že TSX není převlečený Accord, ale že Accord je převlečené TSX. A to vnímám jako poměrně citelný rozdíl. Spíš by mě zajímalo, jak by se Acura popasovala s tou environmentální politikou Hondy jako takové. Jestli by to "green" platilo jen pro H a Acura by se tím nenechávala příliš svazovat, vnímal bych to pozitivně, protože balancování H na ostří ekologičnosti a sportovnosti vede k tomu, že se ten emotivní náboj otupuje.
Avatar - Dinar
19. 6. 2008 13:04
Re: Honda anebo Acura?
No vidíš, já mám představení RL nějak zafixováno v podobném čase, kdy přišla E60, tak jsem myslel, že to bylo dřív.
Avatar - Dinar
19. 6. 2008 13:01
Re: Honda anebo Acura?
No jo, ono naplnit obsahem dvě značky není jen tak, v tomhle má Honda, jako relat. malá automobilka, velký handicap ve srovnání s Toyotou nebo Nissanem. Vstupovat na EU trh s Acurou mi tedy moc rozumné nepřijde, tady má Honda určitě vyšší image než v USA, na uplacírování modelu ve vyšší střední by to mělo stačit, chce to jen trpělivost a širší nabídku variant. No, a ke vstupu mezi premiové limuzíny stejně nestačí jen přelepit značku, ale jestli si u Hondy myslí, že zvuk jména Acura bude v Evropě prestižnější než zvuk jména Honda, pak ať to zkusí, podle mého budou jen mrhat časem a prostředky.
Avatar - King
19. 6. 2008 13:00
Re: Honda anebo Acura?
Kdepak. V JPN od 2004, v USA od 2005 a Evropa tuším až od konce roku 2006. Předchozí generace byla ve výrobě 8 let... No, kdyby někdo věděl, proč se RL nechytlo, byl by asi hodně bohatý člověk. ;-)
Avatar - Dinar
19. 6. 2008 12:52
Re: Honda anebo Acura?
Rychlý remake? Jak dlouho se na US trhu prodává? Pět šest let určitě, ne? Jestli vyjede příští rok, bude to normální cyklus. Ten neúspěch v Americe mě celkem překvapuje, myslel bych, že tohle je za peníze, za které se tam prodává, ideální auto, kolik z konkurentů RL jede na osmiválcích (tedy jen na osmiválcích)?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud