Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Renault Laguna Sedan (nové fotografie)

Ondřej Láník Ondřej Láník 19. 2. 2008 • 22:34
4
35
Intenzivní zimní testování v Norsku znamená, že Renault s Lagunou Sedan počítá...Zde jsou nové fotografie.

Velké tříprostorové sedany se v nabídce největší francouzské automobilky neobjevují už dlouhá léta. Ve střední třídě to byl naposledy Renault 21 (konec výroby na počátku 90. let) a ve vyšší střední se naposledy sedan se značkou Renault objevil v 50. letech. Vlastně to byl právě Renault, který pro Evropu zadní výklopnou stěnu v polovině 60. let objevil.

Renault 16 (1965-1980) je považován za průkopníka rodinných hatchbacků, jeho následníci Renaulty 20/30, 25, Safrane a Vel Satis sázely už jen na vzhůru výklopné víko. Teď se Renault vrací ke klasické tříprostorové karoserii a není sám. Podobným obratem prošel i Citroën, když s klasickou zádí bez výklopného okna přijede i nová C5 bude.

Na špionážních snímcích Renaultova sedanu je pečlivě zahalený prototyp, který byl prozrazen díky krátkému zipu na maskovacím oblečku na zádi. Kdyby šlo o dříve představený liftback, odkrytá část maskovací plachty na zádi by nepomohla k úplnému otevření. Zdá se, že vysoká záď bude o kousek delší než v případě liftbacku, ale jestli překoná kombi Grandtour není jisté. Pozměněná bude asi také příď.

Jak by to celé mohlo dopadnout ukazuje skica z úvodu. Renault je známý netradičním stylingem i smyslem pro koncepční inovace, ale minulá léta již pracovníky Technocentre Renault náležitě vyškolila. Vedle úspěchů jako je Twingo, Scenic nebo Espace, jsou v nedávné historii také zapsány něpříliš úspěšné modely jako Renautl 14 nebo Avantime.

Premiéru Laguny Sedan očekáváme na pařížském autosalonu letos v září.

Související články

Témata
Avatar - Dylan McKay
20. 2. 2008 17:47
Re: Špatně!
Vel Satis, já jezdím do Dispo Praha na Bráníku, do Nebřehovic u Strakonic nebo do HB Rent Mariánské Lázně. V Autoavant mi zmršili Avantime, odflákli opravu laku, na nárazníku nechali otřepy a zašpnili světlý interiér od oleje. Nikdy víc jsem tam nejel...
Avatar - Dylan McKay
20. 2. 2008 17:43
Re: Špatně!
kuko, no já sportku nevsázím, vlastně jednou sázel kolega, tak jsem si taky vyplnil tiket, a vyhrál jsem 500 Kč. Mám napsaných 6 čísel, už se je asi měsíc chystám vsadit, ale čekám na větší výhru... ;-)
Za ni si pak koupím 14tý Renault... :-!
Avatar - Dylan McKay
19. 2. 2008 20:23
Přehlídka ubožáčků
Zase vidím článek o Renaultu, a už jsem věděl co se tady pod diskusí sejde za verbež...

Tak ještě jednou- měl jsem 13 Renaultů a maximální spokojenost!

BARAVO RENAULT! :yes: :yes: :yes:
Avatar - Ronault.
19. 2. 2008 16:53
Re: Bože, to je zase hnus
Ádo, Ádo, Ádo... opět jsi prokázal svou zakomplexovanost. Už to tady někdo psal, ale nepřebral Ti majitel Renaultu holku? Kdybys nebyl zakomplexovaný a nereagoval na slovo Renault jako býk na červenou vlajku, tak by sis mohl všimnout, že auto je tak zamaskované, že to není možná ani Renault a fotka není fotka, ale dílo nějaké redakce. Ale to by bylo na IT odborníka moc... :-(
Avatar - Ronault.
19. 2. 2008 16:50
Re: Bože, to je zase hnus
Nech Ádu, on je náš IT machr co všechno ví a všechno zná... a když něco neví, tak si to vygooglí >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud