Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Scirocco bude jednou ze tří velkých premiér Volkswagenu v roce 2008

Ondřej Láník Ondřej Láník 7. 10. 2007 • 22:51
11
32
Zobrazit náhledy (11)
Volkswagen Scirocco Volkswagen Scirocco Volkswagen Scirocco Volkswagen Scirocco Volkswagen Scirocco Volkswagen Scirocco
Loňská pařížská studie Iroc se stane hvězdou ženevského stánku Volkswagenu v březnu 2008. Je to ale jen jedna ze tří velkých premiér, které Volkswagen na následující rok plánuje.

Největší německá značka budila v posledních měsících pozornost hlavně malou studií Up! Sériové novinky, které ještě pár měsíců budou dráždit objektivy špionážních fotografů, už ale klepou na dveře! Na bázi Golfu šesté generace se představí Volkswagen Scirocco, který se nebude příliš lišit od studie IROC, představené loni v září na pařížském autosalonu.

Hatchback s nižší třídveřovou karoserií naváže na dvě generace stejnojmenného modelu. Změny můžeme čekat na masce, která asi nebude tak výrazná jako na studii, ale jak je vidět i na maskovaných modelech, koncepce a rozložení hmot se nemění. Studie měla vnější rozměry 4240 mm x 1800 mm x 1400 mm, rozvor byl na poměry VW překvapivě velký 2680 mm.

Motorová nabídka bude stavět na přeplňovaných motorech TSI a TDI, vyloučena není ani verze R s pohonem všech kol.

Mimo sériového Scirocca se v roce 2008 představí také definitivní podoba Volkswagenu Passat Coupé a Golf šesté generace.

Témata
9. 10. 2007 11:18
Re: ..
Myslím, že by mali automaticky nových, ktorých by bolo dokonca viac... ;-)
Avatar - Blue Sun
9. 10. 2007 07:35
Re: ..
Zákazníci, zvyklí na běžnou šeď vozů VW by najednou zjistili, že auta mohou být i krásná a začali by hledat u konkurence >:-[] Než by koncern stihl obměnit modelovou řadu, zákazníci by se rozutekli.
9. 10. 2007 05:34
Re: Projektil
Áno. Ale voči štúdii je jedna črta karosérie zrejmá, písal som o tom nižšie:
"Na týchto SPY fotkách ma ale zarazil iný, ale dôležitý detail. Na štúdii IROC ma chytila krásna ostrá hrana, línia tiahnúca sa od predného až po zadné svetlo po celej dĺžke auta. Na fotkách bieleho skúšaného auta už nič také nie je, bok auta je okrem prelisu na prahu jedna hladká nudná plocha. Tá hrana tvorila akúsi pomyselnú prirodzenú hranicu medzi vydutými blatníkmi so širokými kolesami a strmými, nízkymi bočnými oknami. Treba si porovnať fotky k článku. Najkrajší prvok, ktorý celé auto oživoval a ozvláštňoval, je preč."
8. 10. 2007 22:54
Re: Projektil
Samozřejmě vycházím z představené studie...ten zamaskovaný testovací kus toho moc neukazuje,takže si počkáme až ho odmaskují ;-)
8. 10. 2007 22:18
Re: ..
Prečo myslíš?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku