Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Spy Photos: Třetí generace Renaultu Megane potvrzena na druhou polovinu roku 2008

Ondřej Láník Ondřej Láník 21. 2. 2008 • 11:27
13
26
Zobrazit náhledy (13)
Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane Renault Mégane
Výroční tisková konference automobilové skupiny Renault-Nissan nepřinesla pouze výsledky za minulý rok, ale i výhled na následující měsíce. Slide číslo 14 obsahoval také informaci o příchodu nové generace řady Megane ve druhé polovině roku 2008.

Jedny z prvních fotografií nového Renaultu Megane nám mnoho o budoucí podobě vozu neříkají, ale nedivili bychom se, kdyby se styl nové Laguny začal rozšiřovat i na lidovější modely. Novinka by rozhodně měla přidat na prostoru, protože konkurence povyrostla mezigeneračně tak jako nikdy předtím.

Rozsáhlý vývojový program s kódovým označením x95 zahrnoval celkem 10 karosářských variant, ale do výroby se dostanou převážně jen ty známé. Základem je pětidveřový hatchback (ten třídveřový byl z výrobního programu vyřazen), sedan a kombi. Sportovnější zájemce o francouzské vozy potěší pravděpodobně Renault novým kupé i už tradičním kupé-kabrioletem. Příbuzným Megane třetí generace bude také SUV a vozy kategorie MPV (Scenic, Grand Scenic).

Základní motorizace 1,4 16V bude vystřídána přeplňovaným čtyřválcem 1,2 TCE z Twinga a Clia, důležitou roli mají také malé turbodiesely 1,5 dCi.

Související články

Témata
22. 2. 2008 14:30
Re: ti už mě nepřekvapí
Právě kvůli tomu opozitu jsem tak reagoval. Jsem rád, že jsi to popřel. Sám nemám s Renaultem špatnou zkušenost, ale ta zkušenost je už hodně dávná - Laguna 2.0RT '95. Bez výtek příjemný auto. Co se týká tý odlišnosti, o který píšeš, ta právě podle mě spočívá v tom francouzským pojetí. Nevím, jak to dělaj, ale já když Lagunu vidím, dostanu se vždycky myšlenkama někam na riviéru. Myslím, že je dobře, že tu Renault stále je. Ač sám k týhle značce v poslední době netíhnu, rozhodně se na ní na cestách rád koukám. Což se o některých jiných značkách říct nedá. Nechci teď rozvádět, který mám na mysli, bylo by to OT. ;-)
22. 2. 2008 12:07
Re: ti už mě nepřekvapí
S tou poslední větou bych byl opatrnej ;-) Pokud jsem to pochopil dobře, chtěl jsi tím říct, že Renault je pro... Pomoz mi, nevím ;-)
Ale abych nebyl špatně pochopenej, sám jsem zvědavej na Megana. Laguna se mi pomalu dostává pod kůži, už jsem to někde psal, je taková "francouzsky" krásná. Minulej Megane měl tu smůlu, že ho předbíhala špatná pověst - nehodnotím, jestli oprávněná. Tak uvidíme, jak ustojí silnou konkurenci.
Avatar - Dylan McKay
21. 2. 2008 19:24
Re: Ušetřím některým práci
Ronault, dovol abych se ti poklonil! :yes:
Pěkně jsi je poplival a zesměšnil... >:D >:D >:D
Avatar - Ronault.
21. 2. 2008 09:59
Ušetřím některým práci
Fůůj, co je to za hnusnou francouzskou plečku? Tohle je jen poslední ozva topící se firmy Rendlík a syn, jejíž manažeři by udělali nejlépe, kdyby vyráběli v licenci nějaké německé vozy. Nejlépe by udělali, kdyby to maskování dávali zdarma ke každému autu aspoň by se mi nezvedal žaludek.

A co se týče kvality, tak to zase bude propadák a auta budou stát více v servise než na cestě. Já svého Renaulta nechal natrvalo v servise a jednou za týden si chodím aspoň posedět, ale i tak je to nebezbečné a pokaždé se něco stane. A můžu jmenovat, od samovznícení gumových koberečků, vyzkratování vody v chladiči, roztátí ledu v klimatizaci, upadnutí zavazadelníku až po situaci, kdy mě palubní počítač poslal do nejbližší restaurace na pivo a guláš.

Jo a ještě něco. Francouze už nikdy!

Tak Ádo a spol., doufám, že jsem Vám ušetřil práci, neděkujte, byla to drobnost >:-[]

P.S.: Trochu mi Megane II bude chybět, ale třeba vyrábět auta pro širší masy a ne jen pro milovníky avantgardy.
Avatar - Blue Sun
21. 2. 2008 09:35
:-(
Jen ne Laguna. Prosím, jen ať to nevypadá jako Laguna :-( Mně se líbí současný M II.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud