Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Stará Volva stojí na místě přes 13 let, nikdo neví proč

Mirek Mazal Mirek Mazal 24. 9. 2022 • 06:13
12
3
Zobrazit náhledy (12)
Stará Volva stojí na místě přes 13 let Stará Volva stojí na místě přes 13 let Stará Volva stojí na místě přes 13 let Stará Volva stojí na místě přes 13 let Stará Volva stojí na místě přes 13 let Stará Volva stojí na místě přes 13 let Stará Volva stojí na místě přes 13 let

Zarůstající dealerství vedle funkční benzínky je nepřehlédnutelná stavba. Za zaprášenou výlohou stojí stále vzácnější Volva, která dráždí sběratele a milovníky záhad.

Automobiloví dealeři mizí a auta zůstávají. Záhadné situace vytváří bezprizorní časové kapsle ponechané na pospas nevyzpytatelnému osudu nebo všímavým občanům. Vlnu nového zájmu zažívá chátrající autosalon v belgickém Malmedy. Třináctitisícová obec v provincii Lutych stále více mluví o tajemství prodejny značky Volvo, kterou opustila většina aut švédského rodokmenu, ale pár hranatých kusů nepochopitelně zůstalo.

Postupem času je stále děsivější pohled na zarůstající stavení poskytující zbytky úkrytu pro sestavu tradičních „krabic“ z 80. let. Ostře řezané vozy jsou příslušné Volvu modelové řady 200 a nikdo neví, kde se vzaly, komu patří a proč stojí na jednom místě přes 13 let.

Dealerství u čerpací stanice v Malmedy kdysi pravděpodobně vlastnil Charles Faymonville. Obchodní zastoupení Volva už nefunguje zhruba od roku 2006, benzínka je stále v provozu. Podle výpovědi místního občana byla část stavby s výlohou uzavřena bankou, což by znamenalo krach společnosti anebo jiné ekonomické problémy dodavatele nestárnoucích aut.

Volva ze zaprášeného showroomu nejsou jedinými švédskými zástupci v areálu. Poblíž parkují novější stroje a při zaostření desetiletých snímků je vidět celá přední část obchodního zastoupení obsazená exempláři ze severu. Parkoviště před prodejnou v roce 2014 údajně vyklidil syn majitele tajemné nemovitosti, místo uložení vozidel nebo okolnosti přesunu nejsou známé. Pohyby potvrzuje Google Street View, ale chybí odhalení zajímavého pozadí existence dealerství.

Za sklem tak dále čekají na záchranu Volva 240, kromě usazených nečistot vypadají zakonzervovaně všechny exempláře včetně jednoho amerického provedení. Jedna z časových kapslí skrývá i zadní sedačky plné dobových prospektů, katalogů a brožur. Písemnosti zvyšují zájem sběratelů, kteří se připojují se spekulacemi o minulosti prodejny.

Pravděpodobně zkrachovalý podnik nahradil moderní architektonický stánek J & R Cars v městečku Waimes. Moderní centrum distribuce i servisu Volva přebralo všechny zákazníky, kteří touží po autorizovaném středisku. Plnohodnotná náhrada stojí zhruba 10 minut jízdy autem na východ od Malmedy.

Počet nákupů nových aut značky Volvo se v Belgii dostal ke dvaceti tisícům automobilů ročně, v roce 2019 množství dokonce dosahovalo o tisíc předaných vozidel více. V roce 2020 zájem mírně klesl a podle webu Statista Research Department automobilka vyexpedovala cca 16 tisíc nových sedanů, hatchbacků a kombíků.

Doporučujeme

Témata
24. 9. 2022 17:45
Re: krása nesmírná
původní pisatel i kopírovač auto.cz hledá senzaci kde není. I v Belgii existují registry takže nebude problém dohledat původního i současného majitele. Takže sběratelé a vlastně ani novináři to dosud neudělali takže to zase taková senzace asi nebude.
Avatar - Ja Prvni 123
24. 9. 2022 14:59
Re: krása nesmírná
Souhlas.
Jsou to krasna auta.
24. 9. 2022 14:31
krása nesmírná
snad se to jednou dostane ke sběratelům... .jen je škoda že na ty auta svítí sluníčko - za ty dlouhé roky to s lakem udělá svoje.