Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Stýská se vám po Škodě Yeti? Na prodej je jedna takřka nejetá, s dieselem a čtyřkolkou

Jan Zajíc Jan Zajíc 27. 7. 2022 • 23:44
16
25
Zobrazit náhledy (16)
Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti Škoda Yeti

Škoda Yeti, první SUV mladoboleslavské značky, má i dnes spoustu příznivců. Jestli k nim patříte, pak by vás mohl zaujmout kousek, který je aktuálně na prodej v Německu.

Zajímavý je na něm především nezvykle nízký nájezd: Yeti, registrovaný poprvé v květnu roku 2014, totiž dosud "spolkl" pouhých 14.814 kilometrů. Přitom se jedná o provedení se vznětovým motorem, u něhož bychom tak malou porci nečekali.

Konkrétně pod kapotou pracuje turbodmychadlem přeplňovaný dvoulitr o výkonu 125 kW, tedy dokonce nejsilnější motor, jaký byl pro Škodu Yeti v nabídce. V tomto případě je spojen s šestistupňovou automatickou převodovkou DSG, pohon všech kol byl pro 125kW jednotku standardem. SUV s touto motorizací pro zajímavost zrychlilo z klidu na 100 km/h za 8,6 sekundy a rozjelo se maximálně na 196 km/h.

Červený exemplář zaujme ale také výbavou. Zatímco z pohledu vznětového pohonu už při objednávce výš jít nešlo, výbavová linie je "jen" Ambition, v českém ceníku tehdy druhá nejnižší. Přesto na palubě najdeme například vyhřívaná přední sedadla, zadní parkovací senzory, audio systém Swing (rádio/CD/MP3 přehrávač) s osmi reproduktory, palubní počítač nebo manuální klimatizaci. 

Video se připravuje ...

Prodejce bohužel nepíše, jak je možné, že Yeti za svůj život najezdil tak málo kilometrů, vyzdvihuje však dosud jediného vlastníka a pravidelné návštěvy v autorizovaném servisu. Na fotografiích vůz vypadá opravdu velice zachovale, ale snímky samozřejmě nemusejí odhalit celou pravdu.

A cena? Yeti ve vrcholné vznětové verzi se zajímavě nízkým nájezdem je k mání za 19.990 eur, což je v přepočtu asi 490 tisíc korun.

Doporučujeme

Témata
29. 7. 2022 13:05
Re: nostalgie
:D ano, netreba tam cukor.
28. 7. 2022 21:11
Re: Re: " pravidelné návštěvy v autorizovaném servisu"
Je jedno, kde se pravidelný servis provede, jestli v autorizovaném nebo nezávislém servisu, u nás jako v Německu. Ale běžný interval je 30 tkm nebo 2 roky.
Avatar - Zetti
28. 7. 2022 15:20
Re: Re: " pravidelné návštěvy v autorizovaném servisu"
V Německu se na olej do aurorizaku nemusi, na to jsou Oilservisy. Jenom tady se ovcim vymývá mozek
28. 7. 2022 12:44
Re: " pravidelné návštěvy v autorizovaném servisu"
Ne jen olej, třeba brzdová kapalina degraduje absorpcí vlhkosti ať už auto stojí nebo jezdí.
28. 7. 2022 12:28
Re: nostalgie
To bude niečo ako suché víno? :D