Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru jde do šampionátu cestovních aut

Michal Fokt Michal Fokt 13. 1. 2016 • 21:56
65
7
Zobrazit náhledy (65)
Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg Subaru Levorg
Subaru už nebude na motorsport jen vzpomínat. Vrací se, ovšem tentokrát na okruhy a pouze v Británii, kde se letos zúčastní šampionátu BTCC.

Kde jsou ty časy, kdy jsme si při zmínce o rallye okamžitě vybavili čtyřkolky od Mitsubishi a Subaru. Ale to už dnes patří do pořadu pro pamětníky. Ti první nejen že nesoutěží, ale pro jistotu zařízli i svůj kultovní model a chtějí se stát experty na plug-in hybridní SUV, ti druzí sice ještě nánosy času oprašují, ale vrátit se do boje o vavříny nechtějí.

Mám ale jednu alespoň trochu pozitivní zprávu. Subaru rozjíždí v Evropě nový závodní program. Nejedná se však o rallye a bohužel nejde o aktivitu v globálním nebo alespoň evropském formátu, Japonci se však rozhodli zabojovat v konkurencí nejvíce nabitém šampionátu britských cestovních vozů BTCC, kde startovní rošt tvoří tři desítky aut deseti značek. Závodí se tady jako za starých časů, kolo na kolo.

Subaru se spojilo s týmem BMR a společně postavilo závodní verzi kombíku Levorg, po roční pauze tedy znova na trati spatříme "stěhovák". A že to automobilka s BTCC myslí opravdu vážně, ukazuje skutečnost, že se Japonci s britskou stájí přihlásili jako tovární tým - po Hondě, BMW, MG tedy už čtvrtý. A to nemluvím o tom, že barvy Plejád budou hájit jedni z nejlepších jezdců v poli - Jason Plato a Colin Turkington.

Protože regule BTCC zakazují pohon všech kol, bude mít Levorg poháněnou pouze jednu, a to překvapivě tu zadní (stejně jako BMW a Audi).

Související články

Témata
14. 1. 2016 15:21
Re: Subaru motorsport
Pozor! Až 80% příjmů FHI jde s výroby a prodeje automobilů. To ostatní jsou většinou různé součástky pro letecké společnosti. Subaru bylo na pokraji krachu již koncem minulého století. V Subaru byly pak "namontovány" různé jiné automobilky, ale všechny časem vycouvaly. Poslední byla Toyota. Budoucnost nevěstí nic dobrého... ;-\
Avatar - Ham.
14. 1. 2016 10:18
Re: Subaru motorsport
Ale vždyť Subaru je součástí koncernu. FHI je velký koncern, který vedle aut Subaru vyrábí pro kosmický výzkum, autobusy, trucky, letadla, helikoptéry etc.
14. 1. 2016 08:00
Re: Subaru motorsport
Sleduj, jak si "vedou" malé automobilky, které nejsou součástí velkých koncernů.... :-! Nic proti Subaru, je to pouze otázka financí.
Avatar - curwasportiva
14. 1. 2016 01:07
Re: Subaru motorsport
Tak to toho o Subaru asi moc nevis... >:D
13. 1. 2016 23:35
Re: Subaru motorsport
Subaru je v posledním tažení........dávám mu 5 let... ;-\

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud