Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru Outback 2.0D Lineartronic vs. VW Passat Alltrack 2.0 TDI 4Motion DSG – Nejsme jenom kombi!

Martin Machala Martin Machala 5. 2. 2016 • 02:04
84
223
Zobrazit náhledy (84)
Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback Subaru Outback
Jsou oplastovaní a mají dobrodružné sklony. Nebo možná krizi středního věku. Mohou být terénnější verze kombíků střední třídy také něčím užitečné?


Úvod, pořizovací náklady


To si zkrátka řeknete, že kombi střední třídy, ač tedy vybaveno pohonem všech kol, je pro vás málo, a kategorie SUV se bytostně štítíte (minimálně poslední jmenované je celkem pochopitelné). Jak z toho ven?

Cestičku kombíkům pro Indianu Jonese začalo prošlapávat Subaru, v roce 1995 s modelem Legacy Outback. Teď už se jmenuje jenom Outback a prodává se stále jako poměrně čerstvá novinka (na českém trhu od loňska). A protože je v posledních letech zvykem zaplňovat každičkou mezírku na trhu (i zdánlivě neexistující), přispěchal Volkswagen už u minulé generace s Passatem Alltrack. A oplastování se samozřejmě dočkal i nejnovější Volkswagen střední třídy.

Jenže, zvládnou tihle frajírci ještě něco jiného, než efektnějším vzhledem oslňovat okolí? Jak už mnozí vás díky videu zjistili, Outback s Alltrackem jsme mimo jiné vzali do Hummer centra, aby se chlapci ukázali. A šlo jim to, musím uznat, překvapivě velmi slušně. K tomu ale později. Jak jste si už zvykli, srovnávací testy na Auto.cz začínají po úvodu oddílem „pořizovací náklady“.

video

Nad milion

Základní ceny testovaných plasťáků mě popravdě trochu zaskočily. Oba sice umí začínat pod milion, když se ale rozhodnete pro naftu a automatickou převodovku, musíte nad milionek. Za Subaru Outback 2.0D (110 kW) s převodovkou Lineartronic tak zaplatíte minimálně 1.019.000 Kč, Volkswagen kombinuje DSG se vznětovým dvoulitrem TDI až ve výkonové verzi se 140 kW, připravte si tedy 1.027.900 Kč. Rozhodně žádná láce, řeknu vám!

Výbava Outbacku i Alltracku je v zásadě vyčerpávající, Subaru ale tradičně notně omezuje individualizaci. Příplatky vlastně neexistují, s výjimkou metalízy za dvanáct tisíc. Chcete navigaci? Musíte postoupit na verzi Comfort Navi. A to pak dostanete ještě elektricky ovládané střešní okno, bezklíčkové ovládání a elektrické páté dveře. Vše za 1.079.000 Kč prosím.

Pořizovací nákladySubaru Outback 2.0D 110 kW LineartronicVW Passat Alltrack 2.0 TDI 140 kW 4Motion DSG
ZÁKLADNÍ CENA1 019 000 Kč (Active Lineartronic)1 027 900 Kč (Alltrack)
STANDARDNÍ VÝBAVA A PŘÍPLATKY
Zadní boční airbagy [Kč]-S
Adaptivní tempomat [Kč]SS
Automatická klimatizace [Kč]SS
Dešťový senzor [Kč]SS
Litá kola [Kč]S (sedmnáctipalcová)S (sedmnáctipalcová)
Vyhřívané přední sedačky [Kč]SS
Mlhovky [Kč]SS
Rezerva [Kč]-S (plnohodnotná)
Navigace [Kč]-20 600
Parkovací kamera [Kč]S9900
Metalíza [Kč]12 00019 200
SERVIS
Světlomet/zadní sdružená svítilna [Kč]10 394/764018 205/11 334
Přední/zadní nárazník [Kč]8090/910011 837/13 264
Přední blatník [Kč]35955620
Čelní sklo [Kč]20 20011 648
Brzdové destičky přední + výměna [Kč]3202 + 2703430 + 881
Hodinová sazba v servisu [Kč]540979
Náklady na servisní prohlídky do ujetí 100.000 km [Kč]41 76322 217
ZÁRUKY
Celý vůz/lak/neprorez. karoserie (roky)5/3/122/3/12
Prodloužená záruka [Kč]-12 100 (4 roky/80 000 km)

Passat se prodává v jediné specifikaci, která se jmenuje jednoduše Alltrack. Výbava, jak už bylo řečeno, bohatá, pole příplatků široké. Volkswagen se v tomto směru začíná podobat prémiovkám, základ se umí vyšplhat do netušených výšin. Tak jako v testovaném případě – příplatky vyhnaly cenu skoro o půl milionu! A že bych měl vyloženě pocit, že sedím v autě za 1,5 milionu, o několik stovek tisíc dražším než Outback, to úplně říct nemůžu…

HODNOCENÍ POŘIZOVACÍCH NÁKLADŮSubaru OutbackVolkswagen Passat Alltrack
Základní cena77
Standardní výbava a příplatky78
Servis77
Záruky107
Průměr7,757,25

Dojem, praktičnost


Konzervativní strana

Doby, kdy byl Outback jedním z nejhezčích kombíků střední třídy, jsou nejspíš definitivně pryč, naštěstí se neopakuje ani designové tápání předchůdce. Jasně, Subaru má hodnotový žebříček postavený trochu jinak, proč se ale Japonci odklonili od efektních sportovních tvarů a vytvořili divnou obludku, to jsem nikdy nepochopil. Novinka je naštěstí elegantní. Možná trochu nenápadná a konzervativní, ale všechno lepší než minulá generace. A líbí se mi, že Subaru svůj Outback již méně „oplastovává“, nejnovější model vypadá vlastně jako normální kombík. Zvýšenou světlost samozřejmě nezapírá, o SUV vzezření se však nesnaží.

To Passat Alltrack se nějakým tím plastíkem navíc vyšňořil. Stále jde o decentní aplikaci, bez černých doplňků bych se ale popravdě obešel. Volkswagen potřebuje verzi Alltrack přece jen od standardních Variantů odlišit, Subaru takový problém neřeší, klasické Legacy už v nabídce není.

Černý plast Alltracku navíc hodně kontrastuje s širokým chromovaným pruhem na přídi. Už od představení aktuálního Passatu si říkám, jestli toho chromu není moc. Na Alltracku pak tato lišta působí dost cizorodě, jakoby se na autě octla omylem. Alespoň že nikoho nenapadlo nahradit ji dalším plastem…

Celkově jsem po vzhledové stránce s Alltrackem trochu bojoval. Výchozí se povedl, i přes zmíněnou lištu, ale tato snaha o dobrodružnější outfit… Trochu křečovité!

Uvnitř se Alltrack od ostatních Passatů neliší, žádný terénní doplněk nepřidává (pamatujete na chatrné madlo z dvojkové Octavie Scout?). Linie a styl jsou tedy jednoduché, pozastavit se můžeme snad jen nad lištou výdechů ventilace táhnoucí se prakticky celou přístrojovou deskou. Jinak jde o dobře známý koncernový mix tlačítek, ovladačů a displejů. Zarazit může na poměry střední třídy nebývale subtilní přístrojová deska. Pocit je velmi podobný Golfu, čelní sklo pak dost blízko.

subaru vw video redakcnivideo passat testy strednitrida srovnavacitesty subaru vw video redakcnivideo passat testy strednitrida srovnavacitesty

Koncernová uklizenost a vychytaná ergonomie mi vyhovuje, na digitální přístrojový štít si ale pořád zvykám. Budu muset, vypadá to, že v budoucnu budeme skrz volant koukat jenom na nuly a jedničky, po klasických rafičkách mi však bude trochu smutno. Analogové řešení je podle mě stále přehlednější, digitální grafika i v případě Passatu působí trochu lacině. Jako byste se digitálky snažili povýšit na úroveň starého dobrého strojku.

Subaru udělalo v posledních letech velký interiérový pokrok, Outbacku tak už lze vytýkat jen pár detailů. Třeba ne úplně zdařilé dotykové ovládání kolem centrálního displeje (první pokus býval často neúspěšný) nebo „devadesátkovou“ grafiku palubního počítače. Celkově však působí vnitřek Outbacku velmi příjemně, Subaru si pohlídalo i kvalitu plastů, v porovnání s Alltrackem pak přidává také jistou optickou robustnost. Za volantem Outbacku vám opravdu přijde, že řídíte velké auto.

Na manažerské požadavky se mimořádně dobře připravil hlavně Alltrack, který kromě standardních mobilních platforem podporuje také propojitelnost s tabletem. Se svým rozhraním Starlink se ale velice snaží také Subaru. I zde můžete párovat mobil, poslouchat internetové rádio a vůbec využívat nejrůznější „apky“… No, co naděláme!

HODNOCENÍ DESIGNUSubaru OutbackVolkswagen Passat Alltrack
Vnější vzhled87
Vnitřní vzhled88
Zpracování89
Ergonomie89
Konektivita99
Průměr8,208,40

Místa dost!

Na přepravu dobrodružné rodinky jsou oba kombíky připraveny velmi dobře. Dá se říct, že prostorová nabídka je u Outbacku s Alltrackem v zásadě podobná, třeba nad předními i zadními sedačkami jsme naměřili shodné hodnoty. Dramaticky se neliší ani šířka a podélný prostor, v rámci třídy se navíc v obou případech jedná o slušný nadstandard. Zkrátka, v žádném směru testovaným kombíkům centimetry nechybí, stěžovat si nebude nikdo z cestujících.

Pohodlněji se však usadí v Passatu. Jeho dokonalé Ergo komfortní sedačky jsou sice za příplatek necelých třicet tisíc, i základní verze však poskytnou lepší oporu než v Subaru. Tady vadí hlavně krátké sedáky, zejména ty přední by zasloužily prodloužit. I vzadu bych ale nějaký ten centimetřík navíc jenom uvítal. Naštěstí už Subaru nenutí k permanentnímu předklonu, přední opěrky konečně nabízí podélnou regulaci. Majitelé minulého Outbacku určitě vědí, o čem je řeč. V Japonsku možná doteď špekulují, proč byl v Česku takový zájem o přední opěrky hlavy z Foresteru. Jednoduchá odpověď – domácí řidiči Outbacku nemohli vystát „předtrčené“ opěrky a houfně je nahrazovali těmi z Foresteru, s rozumnějším sklonem.

subaru vw video redakcnivideo passat testy strednitrida srovnavacitesty subaru vw video redakcnivideo passat testy strednitrida srovnavacitesty

Základní hodnoty objemu zavazadlových prostorů se liší na první pohled citelně – zatímco Alltrack se chlubí mohutnými 639 litry, Outback se krčí kdesi vzadu se skromným kufříkem o objemu 512 litrů. Volkswagen ale do tohoto masivního čísla započítává díru pro náhradní kolo, která činí 67 litrů. Po odečtení „rezervní“ hodnoty se dostaneme na 572 litrů. A to už zase nejsme tak daleko od Outbacku!

HODNOCENÍ INTERIÉRUSubaru OutbackVolkswagen Passat Alltrack
Prostornost99
Přední sedačky79
Zadní sedačky89
Kufr78
Variabilita88
Průměr7,808,60

Motor, jízdní vlastnosti


Klid prosím!

Že je dvoulitr s výkonem 110 kW (zvlášť ve spojení s variátorem Lineartronic) spíše pro rozvážnější řidiče, to se všeobecně ví. Pro Outback s hmotností kolem 1,7 tuny je taková porce mezní hodnotou, aby stále ještě šlo mluvit o přijatelné dynamice. S pasažéry a bagáží na palubě… No, výkonovou rezervou Subaru svůj dvoulitr zrovna nevybavilo, co si budeme povídat.

Pln nadějí jsem usedal do Alltracku se čtyřválcem 2.0 TDI/140 kW (slabší cesta nebyla, DSG se kombinuje až s výkonnější verzí dvoulitru), ze začátku jsem byl však zklamán. Kde je ten bonus 20 kW a hlavně 50 N.m? Rozjezd dost váhavý, pod dva tisíce bylo TDI skoro až mrtvolné. To je ovšem další známý fakt, dvoulitr TDI ve verzi se 140 kW ožívá až ve vyšších otáčkách a ani zde není jeho charakter zrovna přesvědčivě silácký. Působí trochu přidušeně, jakoby mu někdo bránil pořádně se nadechnout. I tak to ale Alltracku stačilo na vítězství při měření pružnosti, chleba se lámal zejména ve druhé disciplíně, z rychlosti 80 na 120 km/h. S automaty tedy jenom plný plyn a pak opsat data z racelogicu. Rozdíl téměř dvou sekund je už skoro hmatatelný.

subaru vw video redakcnivideo passat testy strednitrida srovnavacitesty subaru vw video redakcnivideo passat testy strednitrida srovnavacitesty

Subaru Outback vs. VW Passat Alltrack - dynamické měření na letišti
ModelSubaru Outback 2.0D 110 kW LineartronicVW Passat Alltrack 2.0 TDI 140 kW 4Motion DSG
Pneumatiky225/65 R17225/40 R19
Pružnost 60-100 km/h)/80-120 km/h [s]6,1/8,65,5/6,7
Otáčky na nejvyšší RS při 130 km/h2200 min-12100 min-1
Skutečná rychlost při tachometrových 50, 90 a 130 km/h [km/h]45,6/83,9/122,946,9/86,8/126,1
Brzdná dráha ze 100 km/h [s/m]5,0/45,04,8/44,3

Při plném nasazení se také ukázalo o něco lepší odhlučnění Alltracku. Passat totiž využívá dvojici vyvažovacích hřídelů v bloku motoru, dvouhmotový setrvačník s tlumičem torzních kmitů je už ovšem výsadou sedmistupňového DSG. A protože čtyřválec 2.0 TDI používá šestistupňové DSG, musí se bez dvojice přídavných závaží obejít.

A boxer od Subaru se zase z podstaty své konstrukce (protiběžné písty eliminují nežádoucí síly samy od sebe) obejde bez vyvažovacích hřídelů úplně. Jeho chod je opravdu příkladně jemný, na tlumících hmotách ale mohlo Subaru ještě něco málo přidat. Při důraznější akceleraci, kdy se Lineartronic s předvolenými „virtuálními“ stupni rozpomene na svůj variátorový původ a čtyřválec drží ve vyšších otáčkách, je dvoulitr uvnitř víc slyšet. Za ty naprogramované převody i tak velký dík, variátorovou charakteristiku skousnu jenom u skútrů, v autech mi kvílející motor bytostně vadí. Subaru učinilo maximum pro to, aby se Lineartronic choval jako klasický automat a po většinu času tak opravdu činí (zatímco DSG si při popojíždění třeba v podzemních garážích občas škublo). Výše zmíněná akcelerační charakteristika souvisí spíš s tím, že se dvoulitru v Outbacku výkonového přebytku nedostává a když je potřeba zrychlit, holt se musí držet pod krkem.

I to stojí za vyšší spotřebou boxeru, konečný průměr se zastavil na 7,5 litrech, Alltrack býval minimálně o pět deci úspornější. Další známý fakt, močovina v jednotkách TDI opravdu efektivně přispívá ke snížení spotřeby paliva. Subaru proleze normou Euro6 bez močoviny, k potlačení oxidů dusíku ovšem používá systém LNT, tedy záměrně nedokonalé spalování. Paliva je zkrátka víc, než by bylo nutné, dodatečná dávka slouží právě a jen pro navázání nežádoucích oxidů. Ty LNT likviduje oxidem uhelnatým, který se získává… Ano, z paliva! Přiškrtí se vzduch a zvýší vstřikovaná dávka. Outback tak nemůže být v reálném světě vzorem úspornosti.

HODNOCENÍ MOTORUSubaru OutbackVolkswagen Passat Alltrack
Zrychlení79
Pružnost78
Spotřeba udávaná78
Spotřeba v testu89
Odhlučnění motoru78
Průměr7,208,40

Nejen do Hummer centra

Video se sice kompletně odehrává v Hummer centru, testované kombíky jsme však s Edou samozřejmě vzali i na zpevněný podklad.

subaru vw video redakcnivideo passat testy strednitrida srovnavacitesty subaru vw video redakcnivideo passat testy strednitrida srovnavacitesty

Ještě Hummer centrové připomenutí – Subaru se sice proslavilo svými permanentními čtyřkolkami, aktuální Outback už ale spoléhá v zásadě na systém Haldex. Tedy ve verzi s variátorem Lineatronic (zde opravdu najdeme hydraulicky ovládanou vícelamelovou spojku), manuál používá centrální diferenciál uzavíraný viskózní spojkou. V případě variátoru s „Haldexem“ tak normálně míří na přední kola 90 % točivého momentu, na zadní kola může spojka poslat nejvýš padesát procent newtonmetrů. Alltrack, jak určitě dobře víte, disponuje Haldexem páté generace, který kromě rychlejších reakcí přináší také úsporu hmotnosti (díky zjednodušené konstrukci, obejde se bez tlakového zásobníku). Pod rychlou reakci systému bych se podepsal, žádnou prodlevu jsem však nezaznamenal ani v Outbacku. Oba kombíky při výšlapu na „sjezdovku“ v Hummer centru okamžitě zapojily všechna čtyři kola, jakoby šlo o permanentní čtyřkolky.

A už při cestě na naši tradiční měřící destinaci, na letiště v Mnichově Hradišti, si nešlo nevšimnout výrazně komfortnějšího odpružení Subaru Outback. Celek je sice proti houpavějšímu předchůdci tužší, tlumení nerovností mu však jde o poznání lépe než Alltracku. Je potřeba dodat, že Volkswagen velmi znevýhodňovaly použité pneumatiky – nízkoprofilové devatenáctky (Subaru obulo pouhé sedmnáctky…) nejdou komfortu zrovna naproti. Ani s menším rozměrem ale Passat vzorem pohodlí zrovna není, hlučnější zadní nápravu mají snad všechny konstrukce rodiny MQB vrozenou.

Tvrdší základ pak logicky Alltracku pomohl na poli ovladatelnosti, kde byl Outbacku skoro rovným soupeřem. I když je Volkswagen o pár kilo těžší než Subaru, působí velmi lehce, při rychlé změně směru jízdy jsem si znovu vybavil menší Golf. Stabilizace sice úplně vypnout nejde, její sportovní mód je však dostatečně benevolentní a dovolí i trochu té zábavy za hranicí přilnavosti.

subaru vw video redakcnivideo passat testy strednitrida srovnavacitesty subaru vw video redakcnivideo passat testy strednitrida srovnavacitesty

Subaru jde s vypínatelnou stabilizací ještě o kousek dál, s řízením Outbacku jsem si však znovu neporozuměl. Je to kacířská myšlenka, já vím, ale i ve WRX STI mi přišlo, že má řízení kolem středové osy hluché místo. Hlavně v zatáčce jakoby se přerušilo spojení mezi koly a volantem a já najednou tápal, co se tam vepředu vlastně děje. To se tak dramaticky změnil povrch pod předními koly, že z ničeho nic necítím prakticky žádnou zpětnou vazbu? A podobně také v Outbacku – nájezd do zatáčky, auto nasměrujete do oblouku a řízení nepřirozeně zlehkne. Zvláštní pocit. Naladění posilovače v Alltracku je přirozenější, ponětí o předních kolech jsem měl vždy konstantní.

HODNOCENÍ JÍZDNÍCH VLASTNOSTÍSubaru OutbackVolkswagen Passat Alltrack
Ovladatelnost108
Komfort odpružení96
Odhlučnění podvozku87
Řízení78
Řazení87
Brzdy88
Průměr8,337,33

Závěr


Jak napsal jeden z vás v diskuzi, majitel Outbacku by o nějakém Alltracku nikdy ani nepřemýšlel. Zákazníci Subaru jsou velmi loajální, značka samotná pak specificky zaměřená. A nemůžu říct, že bych subaristům nerozuměl. Outback je velmi praktický, pohodlný, s celkově vynikajícím podvozkem. Trochu kouzla však pro mě přeci jen ztratil. Technika pohonu 4x4 už není tak výlučná, také sportovnější design starších Subaru se mi zamlouval víc. Na bezrámová okna vzpomínám dodnes. Aktuální Outback je spíš „jen“ elegantním kombíkem, proti předchůdci se ale jedná o vyložený pokrok. A interiér konečně snese srovnání také s evropskou produkcí, která si na kvalitních materiálech a zpracování založila existenci.

Jeden problém však Outback má. Když si projdete známkovací tabulku, je jeho nedostatek zjevný – motoru chybí pár kilowatt navíc, systém LNT navíc zvyšuje spotřebu paliva. Hodila by se Outbacku silnější vznětová motorizace, o tom není sporu.

subaru vw video redakcnivideo passat testy strednitrida srovnavacitesty subaru vw video redakcnivideo passat testy strednitrida srovnavacitesty

Právě díky silnější a úspornější pohonné jednotce nakonec srovnávací test ovládl Passat Alltrack. Nabídne také o něco větší zavazadlový prostor, argumentem mohou být rovněž daleko širší možnosti individualizace. Dokonalý ale Passat rozhodně není. Podvozek nejnovější generace je hlučný a hůř tlumí nerovnosti i na skromnějším rozměru, než jaký používal testovaný Alltrack. Jeho devatenáctky jsou už za hranou. Rozhodně doporučuji zůstat na skromnějších osmnáctkách nebo lépe, standardních sedmnácti palcích.

A odpověď na otázku z úvodu, jestli mohou být terénnější verze kombíků střední třídy také něčím užitečné? Popravdě řečeno, za celou dobu testu jsem nepřišel na to, proč by mi neměl stačit obyčejný Passat s pohonem všech čtyř kol. Do Hummer centra se vydávám zřídkakdy, na oplastované lemy blatníků si nepotrpím, světlá výška navíc povyrostla jen decentně (o 28 mm na konečných 174). A Outback? Ten opravdu terénnější je (viz světlá výška 200 mm) a za rozumnější alternativu k SUV jej tedy považovat lze. Ale chtělo by to silnější motor!

SHRNUTÍ HODNOCENÍSubaru Outback 2.0D
110 kW Lineartronic
VW Passat Alltrack 2.0 TDI
140 kW 4Motion DSG
POŘIZOVACÍ NÁKLADY7,757,25
DESIGN8,208,40
INTERIÉR7,808,60
MOTOR7,208,40
JÍZDNÍ VLASTNOSTI8,337,33
CELKOVÝ PRŮMĚR7,868,00
CELKEM***1/2****

Subaru Outback 2.0D Lineartronic

Nejlevnější verze modelu939.000 Kč (2.5i/129 kW Active Lineartronic)
Základ s testovaným motorem959.000 Kč (2.0D/110 kW Active)
Testovaný vůz1.079.000 Kč (2.0D/110 kW Comfort Navi Lineartronic)
Testovaný vůz s výbavou1.091.000 Kč (2.0D/110 kW Comfort Navi Lineartronic)

Plusy

  • Ovladatelnost
  • Komfortní odpružení
  • Vyšší světlost podvozku

Minusy

  • Slabší a žíznivější motor
  • Kratší sedáky

VW Passat Alltrack 2.0 TDI 4Motion DSG

Nejlevnější verze modelu910.900 Kč (2.0 TDI/110 kW 4Motion)
Základ s testovaným motorem1.027.900 Kč (2.0 TDI/140 kW 4Motion DSG)
Testovaný vůz1.027.900 Kč (2.0 TDI/140 kW 4Motion DSG)
Testovaný vůz s výbavou1.545.750Kč (2.0 TDI/140 kW DSG)

Plusy

  • Nižší spotřeba paliva
  • Možnosti individualizace
  • Vynikající sedačky

Minusy

  • Hlučnější podvozek
  • Tlumení nerovností

Foto: Petr Homolka

Zobrazit celý článek
Témata
Model Subaru Outback 2.0D 110 kW Lineartronic VW Passat Alltrack 2.0 TDI 140 kW 4Motion DSG
Cena základní sestavy 1 079 000 Kč 1 027 900 Kč
Cena testované sestavy 1 091 000 Kč 1 545 750 Kč
Motor
Typ motoru: přeplňovaný vznětový přeplňovaný vznětový
Válce / ventily: 4 / 4 4 / 4
Zdvihový objem (ccm): 1998 1968
Nejvyšší výkon (kW / ot/min): 110 / 3600 140 / 3600
Nejvyšší toč. moment (Nm / ot/min): 350 / 1600 - 2400 400 / 1900 - 3300
Provozní vlastnosti
Maximální rychlost (km/h): 192 220
Zrychlení 0 - 100 km/h (s): 9.9 7.9
Spotřeba město/mimo/kombi (l/100 km): 7.5 / 5.3 / 6.1 6 / 4.6 / 5.1
Emise CO2: 159 135
Rozměry a hmotnosti
Zavaz. prostor - sedadla/sklopena (l): 512 / 1848 639 / 1769
Objem nádrže (l): 60 66
Pohotovostní hm. / nosnost (kg): 1676 / 429 1705 / 660
Rozměr pneu: 225/65 R17 225/45 R19
Subaru Outback 2.0D 110 kW Lineartronic
VW Passat Alltrack 2.0 TDI 140 kW 4Motion DSG
Rozměry dle nákresu - vnější rozměry
a) délka (mm): 4815 4777
b) šířka (mm): 1840 1832
c) výška (mm): 1605 1506
d) rozvor (mm): 2745 2789
e) rozchod vpředu (mm): 1575 1582
f) rozchod vzadu (mm): 1590 1565
Rozměry dle nákresu - vnitřní rozměry
g) podélný prostor vpředu min/max (mm): 800 / 1150 950 / 1250
h) podélný prostor vzadu min/max (mm): 680 / 950 590 / 920
i) výška nad sedadlem - vpředu (mm): 970 970
j) výška nad sedadlem - vzadu (mm): 970 970
k) šířka vpředu (mm): 1540 1540
l) šířka vzadu (mm): 1530 1510
délka sedáku vpředu (mm): 480 510
délka sedáku vzadu (mm): 460 480
výška opěradla vpředu (mm): 630 630
výška opěradla vzadu (mm): 640 690
místo vzadu pod předním sedadlem: Ano Ano
Avatar - white label
13. 2. 2016 23:18
Re: Všechno je to "haldex"
Avatar - white label
13. 2. 2016 23:17
Re: Všechno je to "haldex"
Lepší! :yes:
Už to šlape, teda pokud máš ksichtknihu... ;-)
13. 2. 2016 20:05
Re: Všechno je to "haldex"
[odkaz]
Lepší? Odmazal jsem es. Zvláštní, ze na tabletu to ma jiny tvar, než na kompu. Ale jsem holt pc střevo.;)
Avatar - white label
13. 2. 2016 18:36
Re: Všechno je to "haldex"
My to tu známe, ale ty možná ještě nevíš, že odkazy sem musíš dávat bez "s" za http ;-)
Tohle mi nejde ani po slepení... :-)
13. 2. 2016 18:27
Všechno je to "haldex"
https://www.facebook.com/vaidas.masionis… />ale každý se chová jinak, že?/videos/898569870263774/
druhou část nakopírovat k té první - však to tady znáte....

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku