Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru Solterra se blíží, má dorazit o prázdninách

Dominik Kovář
Diskuze (10)

První elektromobil v historii japonské automobilky je již za dveřmi. Bude mít mnoho společného s Toyotou bZ4X.

Spojení Subaru a Toyota úspěšně pozorujeme u sportovních modelů BRZ a GR 86. Modely Solterra a bZ4X tedy mají na co navazovat. Subaru Solterra se oficiálně představila v listopadu a již za několik měsíců se jí dočkáme také na silnicích. 

První čistě elektrické Subaru v historii bude sdílet techniku se zmíněnou Toyotou bZ4X. Solterra je postavená na platformě e-SGP (e-Subaru Global Platform), navržené speciálně pro elektromobily a bude disponovat kapacitou baterie 71,4 kWh. Základní model Limited nabídne jeden elektromotor na přední nápravě s výkonem 150 kW, kde se počítá s dojezdem 530 km na jedno nabití. Druhá varianta Touring bude s motorem vpředu i vzadu, pohonem všech kol a nabídne kombinovaný výkon 160 kW. U čtyřkolky dojezd klesne na 460 km. Dle dosud dostupných informací se však na evropském trhu dočkáme pouze varianty s pohonem všech kol. 

Video se připravuje ...

Solterra s pohonem všech kol by měla zvládnout zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,9 vteřiny, maximální rychlost elektrického Subaru bude činit 160 km/h. Elektrická Solterra nepřijde o pro Subaru známý terénní režim X-Mode. Tento režim řidiči pomůže v náročnějším terénu různými způsoby - například ideálním rozdělením točivého momentu mezi přední a zadní nápravu, plynulejší odezvou plynového pedálu, korigováním ztráty trakce a mnoha dalšími detaily. 

V modelu Limited zákazník obdrží osmnáctipalcová kola, adaptivní tempomat, režim X-Mode, přední i zadní vyhřívané sedačky a také 360stupňovou kameru. Ve čtyřkolkové variantě Touring se dočkáme dvacetipalcových kol, kožených sedadel, panoramatické střechy nebo zvukového systému Harman Kardon. 

Uvedení na globální trh je plánováno v červenci tohoto roku. Po rozhovoru s českým zastoupení Subaru jsme si tuto informaci v podstatě potvrdili, nicméně však automobilku trápí odsouvání výroby již objednaných vozidel, s čímž se nyní bohužel musí počítat u většiny značek. Oficiální ceny pro český trh ještě nejsou k dispozici, pro svůj domácí trh však japonská automobilka uvedla cenu startující na 1,45 milionu Kč.

Spojení japonských automobilek na poli elektromobility bude pokračovat i u dalších nově příchozích modelů s tím, že by se od sebe měly z designového pohledu více lišit než nynější Solterra a bZ4X. Pro rok 2030 je pro Subaru cíl mít všechny vozy úplně nebo alespoň částečně elektrifikované. 

Dominik Kovář
Diskuze (10)

Doporučujeme

30. 4. 2022 23:44
Re: Zaruka a naklady
Recenze svych aut, bez ohledu na druh pohonu, nepisu. ;-)

Co te prijde konkretne smesny?
Smesne levny provoz EV? :D
30. 4. 2022 14:05
Re: Zaruka a naklady
Done, tak moc se snažíš psát ódy na předražený a těžký elektrošuplíky, až je to směšný ;-) Btw kdy konečně napíšes recenzi svého elektroauta? Rád si jí přečtu …
Avatar - Emel
29. 4. 2022 17:53
Re: No konečně použitelný motor
Většina EV je tragédie. Tomuhle můžeš říkat třeba "jednooký mezi slepými"... jak bych měl problém s jakoukoli Teslou, tak s tímhle bych problém neměl - ne že bych byl unešený nebo tak, ale prostě "docela ok".
Avatar - Mikesus
29. 4. 2022 12:55
Re: fajn
Že by se všichni nakazili od Máry, resp. Ozzmana? :-[]
29. 4. 2022 10:20
Zaruka a naklady
Na bZ4x je pry mozna (volitelna) zaruka baterku milion km a deset let.

Milion km pri spotrebe 6l/100km a cene litru paliva 40Kc stoji 2.400.000Kc. :-O

Pri aktualni cene verejneho AC nabijeni 6kc/kWh a spotrebe 20kWh/100km je cena elektrickeho "paliva" presne polovicni.
Tudiz tohle auto pri dnesnich cenach usetri za svou zivotnost patrne MILION+ Kc. :-!

A to nemluvim o tom, ze spalovak jen tak milion km nevydrzi.
A o cene za servis.

Tak nejak nechapu, kdo si dnes muze koupit spalovak v tyhle tride aut. Ekonomicky to smysl rozhodne nedava.

Bravo Toyobaru

PS Ve skutecnosti to samozrejme chapu. :D Bo baterka vydrzi dva roky, auto nikam nedojede, elektrika je draha, elektromobily jeste drazsi a navic se jim droli gumy, jak jsou tezky. Vzdyt to rikal Franta v hospode...
A pritom by stacilo umet kupecky pocty.