Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Subaru WRX o 670 koních a 9500 otáčkách bude řídit chlápek jménem Rychlost

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Scott Speed odstartuje do Festivalu rychlosti v Goodwoodu v extrémním Subaru WRX o 670 koních. Tohle monstrum umí točit až 9500 otáček za minutu!

Subaru se už bohužel neúčastní světového motorsportu a ani už nevyrábí legendární STi, ale na rychlá monstra naštěstí nezanevřelo. Americká divize automobilky právě představuje nejnovější projekt pro nadcházející Festival rychlosti v Goodwoodu, který fascinuje nejen agresivním aerodynamickým bodykitem a kompletně tmavým designem, ale také prvními technickými informacemi. Tuhle bestii navíc bude řídit chlapík jménem Scott Speed (Rychlost). Je to až dokonalá kombinace.

Americká závodní divize Subaru Motorsports USA se už tradičně spojila se specialisty na rallye speciály Vermont SportsCar a společně odhalují nový projekt s oficiálním jménem „Project Midnight“. Ten vychází ze sportovního sedanu Subaru WRX, které si můžete koupit na severoamerickém trhu, ale už na první pohled je výrazně pokročilejší. A současně také výrazně extrémnější.

Rozhodně nejvýraznějším lákadlem speciálního WRX, jež podle svých techniků je nejvýkonnějším a nejrychlejším závodním WRX všech dob, je už tradiční dvoulitrový čtyřválcový boxer s pořádným dopingem. Project Midnight vyrazí na slavný sprint do vrchu v Goodwoodu s 499 kW (670 koňmi) a 920 newtonmetry pod kapotou. To nejdůležitější však je, že tenhle unikátní boxer se umí roztočit na až neuvěřitelných 9500 otáček za minutu!

Od produkčního Subaru WRX se Project Midnight liší nejen dvoulitrem pod kapotou, protože normální silniční model má větší 2,4 litrovou jednotku, ale také i mnohem nižší hmotností. Tvůrci projektu uvádějí, že je o 454 kilogramů lehčí než sériové WRX s pohotovostní hmotností od 1510 kilogramů v základní výbavě.

Letošní Festival rychlosti v Goodwoodu 2024 přitom startuje už ve čtvrtek 11. července a bude trvat až do neděle 14. července. Na oficiální debut nového speciálu přímo v akci už tedy nebudeme dlouho čekat. A pokud neznáte kalifornského závodníka jménem Scott Speed, rozhodně se podívejte na video, které jsme pro vás přidali do tohoto článku. V minulosti závodil i ve formuli 1 – v letech 2006 až 2007 za stáj Toro Rosso.

Video se připravuje ...

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Doporučujeme