Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Supermiss 2019 Barbora Hačecká a Miss Motorsport Natálie Dostálová mají rády škodovky

Michal Štěpanovský Michal Štěpanovský 15. 3. 2020 • 20:46
35
Zobrazit náhledy (35)
Natálie Dostálová Supermiss 2019 Natálie Dostálová Organizátor soutěže Tomáš Vavřinec s laureátkami ročníku 2019 Supermiss 2019 Natálie Dostálová Barbora Hačecká Barbora Hačecká Barbora Hačecká Barbora Hačecká Barbora Hačecká Barbora Hačecká Barbora Hačecká Natálie Dostálová Natálie Dostálová Natálie Dostálová Natálie Dostálová Barbora Hačecká Barbora Hačecká Barbora Hačecká Barbora Hačecká Supermiss 2019 Barbora Hačecká Barbora Hačecká převzala vůz od marketingového ředitele AAA Auto Jana Dobiáše Barbora Hačecká Barbora Hačecká Barbora Hačecká Barbora Hačecká Barbora Hačecká Barbora Hačecká

Laureátkou populární soutěže ženské krásy Supermiss 2019 se stala Barbora Hačecká. Cenu Miss Motorsport si odnesla Natálie Dostálová. Obě mají v rodině automobily s okřídleným šípem ve znaku.

Půvabné ženy a automobily k sobě patří. Proto padla volba na prostředí firmy Přerost a Švorc. Povídání jsme dokončili v provozovně AAA Auto.

Co nám o sobě řeknete?

Barbora: Aktuálně mě ve čtvrtém ročníku ČVUT obor stavební inženýrství čeká bakalářská práce. Už od základní školy mě bavila matematika, takže nakonec jsem se rozhodla právě pro tuto vysokou školu.

Natálie: Letos bych měla ukončit na univerzitě v Pardubicích obor resocializační pedagogika. Navazuje na můj bakalářský obor humanitních studií zaměřených na sociálních studie na sociologii a antropologii, současně také na psychologii a pedagogiku. Po dokončení školy bych mohla dělat sociálního pracovníka pro lidi, kteří z různých důvodů vypadli ze společnosti a zatím se jim nepodařilo vrátit do normálního života. Mám za sebou praxi u dětí s autistickým postižením nebo v ústavu, kde pobývají lidé s různými demencemi.

Vlastníte v rodině automobily?

Barbora: Jezdím octavií, mladší sestra dvojkovou fabií a maminka rapidem.

Natálie: Jedna sestra má Octavii Combi, druhá jezdí sharanem. Rodiče mají octavii a fabii.

Máte motoristické zkušenosti?

Barbora: Vlastním třetí auto, řídím od osmnácti a moc ráda. To jsem zjevně zdědila po mamince, která je vášnivá řidička.

Natálie: Nejsou příliš obsáhlé, ačkoliv mám řidičský průkaz již od osmnácti let. Ovšem v té době jsem nepotřebovala příliš usedat za volant, takže mi přišel k Vánocům dárek v podobě kondičních jízd, abych si řízení znovu osvěžila. Moje zkušenosti se dají počítat zatím spíše na stovky kilometrů.

Co vás při současném provozu na silnicích baví a rozčiluje?

Barbora: Mám hodně zkušeností s tím, že dost českých šoférů neovládá pravidlo zipu. Nemálo kolon vzniká vinou toho, že lidé tohle neumějí nebo ignorují.

Natálie: Ať už řídím, nebo se jenom vezu, mívám často pocit, že existuje spousta řidičů, kteří se chovají bezohledně, jako by byli na silnici sami.

Které vymoženosti současných automobilů nejvíce oceňujete?

Barbora: V tomhle mám naprosto jasno. V létě ocením klimatizaci a v zimě mi pro změnu dělá dobře vyhřívaná sedačka.

Natálie: Z malé dosavadní zkušenosti bych dala přednost parkovacímu asistentu, což ve větších městech využije nejeden řidič.

Zpětné zrcátko používáte ke správnému účelu, nebo i ryze ženskému?

Barbora: Jenom k tomu, k čemu je určeno. Na to, aby se žena upravila, potřebuje zrcátko větší. V tom se obě určitě shodneme.

Natálie: To rozhodně, v našich kabelkách jsou dokonalejší. Jinak vždycky k takovému, pro jaký je určeno. Nepoužívám ho ke zkrášlení obličeje, ani když auto stojí.

Setkáváte se negativními reakcemi mužů na ženy za volantem?

Barbora: Musím říci, že s výrazně agresivními výpady jsem se nesetkala.

Natálie: Asi jsem měla štěstí že ne. Na druhou stranu mám zatím málo zkušeností.

Koho byste nejraději svezly?

Barbora: Každopádně partnera a maminku, protože mi do řízení nemluví.

Natálie: Někoho, kdo bude mít se mnou jako nezkušenou řidičkou trpělivost. Přítel žádné připomínky neměl. Takže doufám, že mu to vydrží.

Co při výběru auta preferujete?

Barbora: Raději menší model, abych s ním lépe zaparkovala. Jinak nemám zvláštní nároky, protože klimatizace a pohodlný interiér už patří ke standardu. A musí na mě zapůsobit také vzhledem.

Natálie: Musím se v něm cítit bezpečně. Pak jsem úplně klidná jako řidič i pasažér. Jelikož chci v budoucnu rodinu, budu zřejmě dávat přednost větším vozům.

Chcete auta, která jste dostaly, používat jen kvůli pracovním či studijním záležitostem, nebo i k pohodovému svezení?

Barbora: S maminkou a přítelem jezdíme rádi docela často nakupovat do Rakouska a Německa. Počítám, že v tom budeme pokračovat i s novým vozem.

Natálie: Jsem vášnivá cestovatelka, takže se už moc těším, že projezdím na výletech spoustu krásných míst v naší republice.

Jaké máte zkušenosti s řízením v zahraničí?

Barbora: Určitě bych připomněla dovolenou na Bali. Zejména kvůli jízdě vlevo a také jsem tam nikde neviděla vůbec žádnou dopravní značku. Jezdili jsme tam převážně na skútru a musím říci, že tamní řidiči jsou opravdu hodně ohleduplní.

Natálie: Vzpomínám si na dovolenou na ostrově Madeira, který byl hodně členitý, a na úzkých silničkách bylo často opravdu málo místa. Zaujalo mě tam, že řada šoférů byla staršího věku. Nezapomenutelné zážitky mám také z Irska kvůli levostrannému provozu, který mi dělal problémy zejména na kruhových objezdech.

Máte sen, který byste si chtěly za volantem splnit?

Barbora: Ráda bych si zkusila řízení subaru. Tohle auto se mi líbí už od dětství. Má pro mě velké charisma a speciálně v modré barvě.

Natálie: Jako nadšená cestovatelka bych se chtěla podívat do Rakouska. Také bych si ráda vyzkoušela rychlou jízdu na závodním okruhu.

Znáte časopis Svět motorů?

Natálie: Tatínek ho má shodou okolností předplacený, takže si v něm občas listuju.

Barbora: Vím, že je to nejznámější motoristický časopis v republice, ale přiznávám, že se mi do ruky dostane spíše náhodně.

Supermiss Barbora Hačecká (23)

  • Bydliště: Praha
  • Povolání: studentka ČVUT stavební inženýrství
  • Postava: 180 cm/60 kg
  • Míry: 87-60-94
  • Záliby: cestování, studium, modeling

Miss Motorsport Natálie Dostálová (24)

  • Bydliště: Chotěboř
  • Povolání: studentka Univerzity Pardubice
  • Postava: 175 cm/60 kg
  • Míry: 88-66-96
  • Záliby: aerobic, cestování, modeling

 

Časopis Svět motorů si můžete objednat na ikiosek.cz.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud