Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Supersportovního Ferrari s hybridním pohonem se máme dočkat letos

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 2. 2019 • 17:42
22
Zobrazit náhledy (22)
Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari Ferrari 488 Pista Piloti Ferrari
Ferrari plánuje představení supersportu s vidlicovým osmiválcem před zadní nápravou v kombinaci s elektrickým pohonem na letošní rok. Novinka nemá být limitovanou edicí.

Ferrari vedle drtivé většiny svých blízkých i vzdálených konkurentů představuje poměrně konzervativní značku, která se věnuje svým tradičním sportovním, supersportovním a GT vozům s osmiválcovými a dvanáctiválcovými motory.

Své tradice porušuje velmi decentním způsobem a prozatím vždy s jistým úspěchem u zákazníků, čehož velmi dobrým důkazem je model FF spolu se svým nástupcem GTC4Lusso, disponující pohonem všech kol nebo hypersporty LaFerrari a LaFerrari Aperta, využívající hybridní pohonný systém.

V letošním roce se máme dočkat Ferrari s tzv. druhou generací hybridního pohonu. Tato novinka se má podle informací, které zveřejnil Automotive News, představit během letošního roku. Premiéra se neočekává během autosalonu v Ženevě, ale později v rámci soukromé akce.

Nový hybrid se vzpínajícím se koněm ve znaku má vycházet z aktuální modelové řady 488 a díky kombinaci přeplňovaného vidlicového osmiválce a elektrického pohonu má disponovat vyšším výkonem než modely 488 Pista a 488 Pista Spider. Připomenout lze, že tuto dvojici spojuje 3,9litrový vidlicový osmiválec s dvěma turbodmychadly naladěný na 720 koní (530 kW) a 770 N.m.

Tento očekávaný model má být prvním z řady vozů značky Ferrari dodávaných standardně s hybridním pohonným systémem. Ten má pomoci k dosažení vyšších výkonů a zároveň snížení nejen v rámci Evropské unie tolik sledovaných emisí škodlivých výfukových plynů. Podle starších zpráv z loňského roku pak má do roku 2022 hybridním pohonem disponovat 60 % vozů značky Ferrari.

Na modely s hybridním pohonným systémem může navázat i čistě elektřinou poháněný zástupce značky Ferrari, ale jeho příchod se očekává nejdříve v roce 2022.

Související články

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku