Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Zisk automobilky Ferrari loni stoupl o 48 procent

ČTK ČTK 2. 2. 2019 • 18:19
9
Zobrazit náhledy (9)
Ferrari 488 Pista Spider Ferrari 488 Pista Spider Ferrari 488 Pista Spider Ferrari 488 Pista Spider
Italskému výrobci luxusních sportovních aut Ferrari vzrostl v loňském roce čistý zisk o 48 procent na 787 milionů eur (20,3 miliardy Kč).

Vysoký růst podpořil prodej vozů s dvanáctiválcovými vidlicovými motory (V12) a úpravy vozů na přání zákazníků. Uvedla to automobilka v prohlášení.

Hrubý provozní zisk (EBITDA) se zvýšil o 7,5 procenta na 1,11 miliardy eur. Čisté příjmy automobilky zůstaly téměř beze změny, činily 3,4 miliardy eur. Dodávky vozů však stouply o deset procent na 9251.

Prodej vozů s motory V12 vzrostl o 20 procent, v čele s modelem 812 Superfast. Prodej modelů s osmiválcovými motory se zvýšil o osm procent. Prodej rostl ve všech regionech, v Evropě a v Číně až dvouciferným procentním tempem.

V letošním roce automobilka očekává zvýšení příjmů o tři procenta na více než 3,5 miliardy eur a zisku EBITDA o deset procent na 1,25 miliardy eur. Ředitel automobilky Louis Camilleri věří, že zisk podpoří hlavně prodej speciálních vozů v limitovaných edicích, u kterých je vyšší zisková marže. Odhad dodávek vozů však automobilka neposkytla.

Společnost Ferrari se oddělila od automobilky Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a v roce 2015 se s jejími akciemi začalo obchodovat v New Yorku, o rok později také v Miláně. Od primární nabídky již akcie posílily o 120 procent. Současná tržní hodnota Ferrari je 18 miliard eur, což je téměř stejná hodnota jako bývalá mateřská FCA, uvedla agentura DPA.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku