Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

SUV-kupé značky Cupra je na světě! A vypadá pořádně naštvaně

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 5. 9. 2018 • 03:44
27
Sítěmi koluje fotografie ostře střiženého SUV-kupé. Snímek je sice nevalné kvality, ale téměř jistě můžeme říct, že jde o nový model vznikající pod samostatnou značkou Cupra.

Zprvu se zdálo, že Cupra bude po oddělení se stavět jen sportovnější varianty vozů Seat. Takové tvrzení ale zástupci značky už před časem vyloučili. Prozradili totiž, že po modelu Cupra Ateca se pracuje na vlastním SUV-kupé, kterého se dočkáme v roce 2020.

Vedení Cupry tehdy prozradilo, že model je od počátku vyvíjen s jasnou filosofií Cupra bude mít svou vlastní identitu. A z prostředí koncernu Volkswagen nyní unikl snímek, na kterém je právě takové auto vyobrazeno. Zatímco Cupra Ateca podobnost s tou „obyčejnou“ nezapře, novinka je vzhledově od běžných Seatů hodně vzdálená.

Všimněte si výrazné masky s logem Cupra, celkově zamračené přídi s ostrými linkami či narostlých blatníků a svažující se střechy ve stylu kupé. Už před časem se značka nechala slyšet, že auto má být vedle výkonnosti zaměřeno hlavně na lifestyle, což by také odpovídalo.

Na technické podrobnosti je ještě hodně brzy, už nyní se ale v souvislosti s novinkou hovoří o platformě MQB a zážehovém dvoulitru TSI vyladěném na 300 koňských sil posílaných na všechna čtyři kola. Jelikož se ale příjezd auta očekává až za dva roky, vyloučené není ani přehodnocení plánů a možná sázka na hybridní pohonné ústrojí, což by byla reakce na zpřísňující se emisní normy.

Dočkáme se ale i dalších ostrých Seatů. Cupra dříve prozradila, že po Atece chystá okořenit také modely Ibiza, Arona či Leon.

Témata
7. 9. 2018 06:19
Pokud člověk zapojí...
...mozek, pak se dívá na novou generaci Leonu se znaky umělého brandu Cupra v jakési Cross verzi.

To je celá story.
6. 9. 2018 18:17
Re: vypadá moc dobře, ale
Pokud by ti byl můj názor "volnej", tak nereaguješ...

S Leonem Cupra problém nemám, podle mě se Leon současný generace dost povedl a to i kombík. Cupra je u Leona sportovní výbava a motorizace, taková třešnička na dortu a tak to má být.

Samostatný model je jen zoufalý pokus, jak vytáhnout víc peněz z kapes zákazníků a to neklapne ;-)
6. 9. 2018 15:50
Re: Cupra / DS / Genesis ...
Toyota sa pritom popálila iba na mene Auris a už sa rýchlo vracia ku Corolla!
P.S. Velikášstvo Citroenu a jeho DS: Vždy je jednoduchšie škrtnúť model a nie dlho a draho budovanú značku o ktorej potom píše celý svet.
6. 9. 2018 15:45
Re: Ne
PC shop ponúka: CupRa - medený chladič v rámiku! ;-)
6. 9. 2018 15:41
Už tradičné medové motúzy Seatu ...
.. pŕŕŕ, čakajte! - a hlavne nekupujte konkurenciu. A potom na trh šupnú akýsi odvar za kopu peňazí!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud