Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Suzuki Vitara: Výroba v Maďarsku zahájena

Tomáš Dusil Tomáš Dusil 13. 3. 2015 • 08:27
41
16
Zobrazit náhledy (41)
Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara Suzuki Vitara
Nový Suzuki Vitara se již několik měsíců vyrábí. Evropská verze nyní začíná nově vyjíždět z maďarského závodu v Ostřihomi.

Suzuki se v Maďarsku vyrábí již léta. Dosud to ale byl pouze model Swift následovaný již výběhovou SX-4. A právě ukončení její produkce způsobilo uvolnění výrobních kapacit pro novou Vitaru.

V prvním roce produkce je v plánu vyrobit přibližně 70.000 vozů. Alokace pro německý trh činí zhruba 7.000 aut. V každém případě ale bude maďarský závod vyrábět Vitaru pro více než 70 zemí celého světa. Od svého založení v roce 1991 Maďaři vyrobili přes 2,5 milionu vozidel. Plán na rok 2015 činí celkem 165.000 automobilů.

Návrat Vitary

Nová Vitara nejen, že v Evropě oprašuje tuto dříve na některých trzích samostatnou modelovou řadu, nýbrž i nahrazuje vůz u nás známý jako Grand Vitara. A protože je základem novinky civilnější SUV S-Cross, znamená to mimo jiné také příčné uložení hnacího řetězce. Jde tak o zásadní změnu, neboť předchozí Grand Vitara měla motory v přídi usazené podélně.

Související články

Témata
Avatar - pelikoš
14. 3. 2015 08:55
Re: Na Slovenku je už dokonca aj v predaji
qashqai je jasná volba
13. 3. 2015 16:35
Re: Upresnení 2 - lemplovská novinarina AutoBlesku.cz
Pokud tím myslíš sebe, tak jsem velmi rád, že ti to konečně došlo.
13. 3. 2015 16:03
Re: Upresnení 2 - lemplovská novinarina AutoBlesku.cz
Ne jen jsem ti ukázal, co znamená tzv. házení hrachu o zeď, kdy si člověk myslí, že má absolutní pravdu a jiný názor nezná a neposlouchá a druhý mu to může jakkoliv vysvětlovat. To byla ukázka, jaké to s tebou někdy je. :-! >:D
13. 3. 2015 15:27
Re: Upresnení 2 - lemplovská novinarina AutoBlesku.cz
Jsem si dělal srandu, ten tvůj příspěvek jsem ani nečetl ;-)
13. 3. 2015 14:08
Re: Upresnení 2 - lemplovská novinarina AutoBlesku.cz
No zkrátka věrohodné informace ti nic neříkají.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud