Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tahle Honda Accord ujela milion mil s původním motorem! Snadné to nebylo

Filip Melich Filip Melich 17. 3. 2023 • 19:47
20
Zobrazit náhledy (20)
Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe Honda Accord Coupe

Honda Accord Coupe s třílitrovým šestiválcem pokořila hranici jednoho milionu ujetých mil, tedy přes 1,6 milionu kilometrů. Motor je přitom stále původní.

Internetem začala kolovat Honda Accord Coupe modelového roku 2003, která sama o sobě nepatří mezi zvlášť vzrušující auta. Na tomhle konkrétním exempláři je však zajímavý především jeho nájezd. Ne každý den se totiž setkáte s autem, které ujelo milion mil, tedy přes 1,6 milionů kilometrů. Přestože si vůz vyžádal dost péče, motor se zatím drží původní.

Accord Coupe ve výbavě TX, pod jehož kapotou pracuje třílitrový vidlicový šestiválec spolupracující s šestistupňovým manuálem, si pořídila žena Justina Kilmera 2. srpna 2003 jako nový.  Do roku 2015 Honda najela 185.000 mil, což je zhruba 300.000 kilometrů. Tehdy se Justin Kilmer stal kurýrem a kilometry – nebo, lépe řečeno míle – začaly naskakovat.

Video se připravuje ...

Budeme-li počítat, že Kilmer kurýra dělá přesně osm let, pak ročně ujede něco přes 100.000 mil (160 tisíc km). Udržet v takovém tempu vůz v kondici ale dalo pořádně zabrat, přičemž jeho motor se ukázal být jednou z nejspolehlivějších částí, byť i ten už se zřejmě brzy odporoučí. Jeden jeho válec má prý nízký kompresní tlak a zlobí také zapalování.

Během milionu ujetých mil bylo nutno vyměnit například několik spojek, převodovku nebo chladič. Kromě toho se zcela pochopitelně měnily také díly podvozku, stejně jako další díly, například zámky dveří nebo prosezené sedadlo řidiče. Při servisu a opravách se Kilmer držel výrobcem doporučených intervalů a převážně originálních náhradních dílů. Přesto se našlo místo na pár úprav, jmenujme například kola, odolnější brzdy nebo výfuk Tsudo.

Dosluhující motor však neznamená, že se Kilmer vozu vzdá. Naopak plánuje v dohledné době šestiválec vyměnit a Hondu znovu zapřáhnout do služby. Překročení milionu mil dne 11. března 2023 se Kilmerovi podařilo zachytit na video. A zatímco denní počitadlo nájezdu se při překročení hranice vynulovalo, odometr se zastavil na hodnotě 999.999 mil.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata