Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tahle nenápadná dodávka ukrývá luxusní obytný vůz. Nyní ji Češi prodávají

David Bureš David Bureš 28. 4. 2020 • 21:35
14
5
Zobrazit náhledy (14)
Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter

Za plechy nabízené obyčejné bílé dodávky Mercedes Sprinter se ukrývá luxusní obytný vůz. Obytnou vestavbu navrhla česká firma.

Letošní pandemie koronaviru snad ještě více než jindy láká k dovolené v obytném vozidle. Existuje spousta možností, vlastní obytné vozy nabízejí Volkswagen nebo Mercedes, existují i různé přestavby užitkových modelů do obytných automobilů od externích firem. A nebo můžete zvolit obytnou vestavbu v užitkovém voze. Jeden takový automobil je aktuálně v Česku k mání, přičemž za jeho vznikem stojí česká firma.

Na první pohled prodávaný Mercedes-Benz Sprinter z roku 2012 vypadá zcela obyčejně. Zkrátka bílá dodávka, kterých je na nejen na českých silnicích spousta. Jenže pak otevřete boční posuvné dveře a vykoukne na vás luxusní obytná přestavba.

Její součástí je obložení z dřevěného (smrkového) masivu, který vozidlu dodává unikátní atmosféru. Vedle postele se základními rozměry 140x173 cm (na náklady prodávajícího lze zvětšit) uvnitř dále nechybí ani kuchyňská linka s lednicí a kombinovaným sporákem se dřezem nebo rozkládací stolek s dvěma místy na sezení.

Dále se tu nachází mobilní sprcha, přenosná toaleta a hlavně dostatek úložného prostoru, včetně odpadní 40litrové nádrže a dvou třicetilitrových vnitřní nádrží na vodu. Plusem je rovněž izolovaná skříň na propanbutanovou láhev nebo solární panel jako zdroj elektrické energie.

Za přestavbou stojí společnost Pavel Rally Maryška, která se na Facebooku prezentuje na profilu Home on wheels - Czech Republic. Prodávající zdůrazňuje, že na vnitřní části karoserie je užita speciální antikorozní úprava, váha obytné vestavby pak činí 280 kilogramů. Samotná přestavba byla dokončena na začátku letošního roku.

Základem úpravy je 5.910 mm dlouhý Mercedes Sprinter z roku 2012, který má aktuálně na svém kontě najeto 243.600 kilometrů. O pohon se stará blíže nespecifikovaný turbodiesel kombinovaný s manuální převodovkou. Auto loni v září prošlo velkým servisem, při kterém byly vyměněny přední brzdové kotouče i brzdové destičky vpředu a vzadu a opravena ruční brzda. Technická kontrola je platná do ledna 2022.

Netradiční obytný automobil je nabízen za 679.000 korun. Prodávají nabídnutí auta vysvětluje tím, že po dvou letech příprav cesty po Evropě v obytném voze z plánů sešlo, a tak pro auto najednou nemá využití.

Související články

Témata
29. 4. 2020 18:40
proc?
proc nevyrizli alespon dve okna? Obytnak bez oken bych nechtel...
29. 4. 2020 16:15
Re: To by mně zajímalo
vyriznes boky a strcis nohy ven. je na to rozsireni http://www.desert-service.com/start.php?…
29. 4. 2020 11:54
Re: To by mně zajímalo
Na širší posteli můžeš spát do úhlopříčky :-!
:-)
29. 4. 2020 04:36
To by mně zajímalo
pro koho to je když má postel na délku 173 cm. V článku je zmínka že na náklady zákazníka ji lze zvětšit, ale vzhledem k tomu že zabírá už nyní svou délkou celou šířku prostoru tak počítám že lze zvětšit pouze šířku..
28. 4. 2020 16:05
Luxus?
Nerad by som niekoho urazil, ale od luxusu to ma dost daleko. Je to urobene sice vkusne, ale nie urcite luxusne.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku