Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tahle nenápadná dodávka ukrývá luxusní obytný vůz. Nyní ji Češi prodávají

David Bureš David Bureš 28. 4. 2020 • 19:20
14
7
Zobrazit náhledy (14)
Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter Mercedes-Benz Sprinter

Za plechy nabízené obyčejné bílé dodávky Mercedes Sprinter se ukrývá luxusní obytný vůz. Obytnou vestavbu navrhla česká firma.

Letošní pandemie koronaviru snad ještě více než jindy láká k dovolené v obytném vozidle. Existuje spousta možností, vlastní obytné vozy nabízejí Volkswagen nebo Mercedes, existují i různé přestavby užitkových modelů do obytných automobilů od externích firem. A nebo můžete zvolit obytnou vestavbu v užitkovém voze. Jeden takový automobil je aktuálně v Česku k mání, přičemž za jeho vznikem stojí česká firma.

Na první pohled prodávaný Mercedes-Benz Sprinter z roku 2012 vypadá zcela obyčejně. Zkrátka bílá dodávka, kterých je na nejen na českých silnicích spousta. Jenže pak otevřete boční posuvné dveře a vykoukne na vás luxusní obytná přestavba.

Její součástí je obložení z dřevěného (smrkového) masivu, který vozidlu dodává unikátní atmosféru. Vedle postele se základními rozměry 140x173 cm (na náklady prodávajícího lze zvětšit) uvnitř dále nechybí ani kuchyňská linka s lednicí a kombinovaným sporákem se dřezem nebo rozkládací stolek s dvěma místy na sezení.

Dále se tu nachází mobilní sprcha, přenosná toaleta a hlavně dostatek úložného prostoru, včetně odpadní 40litrové nádrže a dvou třicetilitrových vnitřní nádrží na vodu. Plusem je rovněž izolovaná skříň na propanbutanovou láhev nebo solární panel jako zdroj elektrické energie.

Za přestavbou stojí společnost Pavel Rally Maryška, která se na Facebooku prezentuje na profilu Home on wheels - Czech Republic. Prodávající zdůrazňuje, že na vnitřní části karoserie je užita speciální antikorozní úprava, váha obytné vestavby pak činí 280 kilogramů. Samotná přestavba byla dokončena na začátku letošního roku.

Základem úpravy je 5.910 mm dlouhý Mercedes Sprinter z roku 2012, který má aktuálně na svém kontě najeto 243.600 kilometrů. O pohon se stará blíže nespecifikovaný turbodiesel kombinovaný s manuální převodovkou. Auto loni v září prošlo velkým servisem, při kterém byly vyměněny přední brzdové kotouče i brzdové destičky vpředu a vzadu a opravena ruční brzda. Technická kontrola je platná do ledna 2022.

Netradiční obytný automobil je nabízen za 679.000 korun. Prodávají nabídnutí auta vysvětluje tím, že po dvou letech příprav cesty po Evropě v obytném voze z plánů sešlo, a tak pro auto najednou nemá využití.

Související články

Témata
20. 8. 2020 18:18
Obytňák
Taky se mi líbí. Moc hezky udělané. Já si chtěl na letošní dovolenou také pronajmout nějaký obytný vůz. Nakonec z toho ale sešlo. Místo toho jsem ze https://www.sportcarp.cz/camping/ objednal stan, nějaké vybavení na kempování a jezdíme teď s rodinkou stanovat po kempech. Je to mnohem větší zábava a hlavně je to i levnější.
20. 7. 2020 00:53
Je to fajn
Upřímně? Mně se to líbí. Chtěl bych něco podobného zkusit. Mohu se zeptat zdejších odborníků, jakou dodávku mám ideálně shánět? Díky. Koukal jsem se zatím sem: https://www.vanscentre.com/…vozy/furgon-van/
29. 4. 2020 18:40
proc?
proc nevyrizli alespon dve okna? Obytnak bez oken bych nechtel...
29. 4. 2020 16:15
Re: To by mně zajímalo
vyriznes boky a strcis nohy ven. je na to rozsireni http://www.desert-service.com/start.php?…
29. 4. 2020 11:54
Re: To by mně zajímalo
Na širší posteli můžeš spát do úhlopříčky :-!
:-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku