Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tahle Škoda 136 z Česka zaujala světový web o automobilové kultuře. Jak se líbí vám?

Jan Zajíc Jan Zajíc 12. 8. 2019
18
11
Zobrazit náhledy (18)
Škoda 136 Škoda 136 Škoda 136 Škoda 136 Škoda 136 Škoda 136 Škoda 136 Škoda 136 Škoda 136 Škoda 136 Škoda 136 Škoda 136 Škoda 136

Zatímco u nás jsou více či méně povedené škodovky poměrně běžnou záležitostí, v jiných koutech světa jde o exotiku - zvlášť v případě vozů ze socialistické éry.

A právě jedna taková Škoda zaujala redaktora známého nadnárodního, anglicky psaného webu o automobilové kultuře - Speedhunters.com. Jde mimochodem o stránky, které patří gigantovi na poli nejrůznějších druhů zábavy a trávení volného času, společnosti Electronic Arts. A také o web, kde si jinak o škodovkách moc nepřečtete.

I proto nás článek o upraveném sedanu 136 GL z roku 1988 a s registrační značkou Ústeckého kraje zaujal.

Vůz patří Jiřímu Naušovi z Chotějovic na Teplicku, který si jej pořídil před rokem. Roli v nákupu hrála nostalgie - právě Škodu 136 totiž Jiří dostal od svého otce kdysi k osmnáctinám. 

Redaktora Vladimira Ljadova škodovka zaujala na akci jménem Raceism, která se konala na začátku července v polské Vratislavi. Ljadov totiž nevěděl, kam tohle auto zařadit. A tak se zapovídal s majitelem, zjistil, že jde o Škodu 136 GL a ptal se i na další věci.

Díky tomu víme, že auto stojí na vzduchovém podvozku a 15palcových kolech od firmy Melber. Zajímavým detailem pak jsou "turbofany" nasazené na zmíněných kolech. Uvnitř zaujme třeba známý rallyový volant z Kolínské nástrojárny. 

O pohon se stará původní jedna-trojka o výkonu 46 kW, která je spojena s pětistupňovou manuální převodovkou. Je ale možné, že se vůz dočká většího výkonu, majitel už totiž plánuje další úpravy.

Tak jak se vám tohle auto líbí?

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - CICERO
Re: Re: Tak jak se vám tohle auto líbí?
| 12. 8. 2019
ano škodovka :D = hnus ale se skálou to vymňoukli ta se trefila... :-) Nemá chybku :-) Ale za tu cenu radši sup :D
Avatar - CICERO
Re: To je legalne na znackach?
| 12. 8. 2019
ANO 2011 ouředník od Ouředníka = jinej to jinej výklad zákona... když chcete papiry, nebo zbroják prostě chodíte po instancích a někde to klapne.... je to jednoduché... takový je systém svobody a totální nárokovosti, chaveez….jinak dobytci, takhle dopadneš i u Vás, když nedisponuješ koštětem AK 47 nebo neletální zbraní střílející ´´granaty´´ slzného materialu… >>>> https://www.novinky.cz/…souseda-40292891
To je legalne na znackach?
| 12. 8. 2019
Dobry den,
V CR neziji uz hodne let, ale vsichni rikaji, ze je problem zlegalizovat i sebemnsi upravu auta nebo motocyklu. Jak je tedy mozne, ze tahle kreace ma SPZetku?
Muze mi to nekdo priblizit, prosim?
Diky
Avatar - CICERO
Re: Na první pohled hrůza,
| 12. 8. 2019
jenže takovýhle Eritréa kreace dělá dneska kdejakej 20letej stance fanatik, proč zrovna dneska a na auto.cz Aha je Pondělí.... kocovinka…. Skrz auto nic... normální komunistickej bazilišek na špatným podvrzku… echt jízda na webu.... :-)

A UPOUTALA ME TA TRUBKA OD SVODU... TO MUSI RVAT JAK P*CA.... :-) :*) :*) :yes: :yes: :yes:
Avatar - Ada je zase tady
Re: Tak jak se vám tohle auto líbí?
| 12. 8. 2019
Hnus :no:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku