Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Takhle by mohla vypadat nová Lada Granta. Rusové odhadují, co je čeká

Jan Zajíc
Diskuze (181)

Ruská automobilka AvtoVAZ plánuje obnovení výroby. Dojít by k tomu mohlo 8. červa, kdy se v Togliatti má spustit produkce speciálně upravené Lady Granta.

Tento v Rusku velice úspěšný model, který se vyrábí už od roku 2011, má být v nové verzi jakousi odpovědí na odchod Renaultu z automobilky AvtoVAZ, způsobený ruskou invazí na Ukrajinu. Tradiční výrobce nemůže využívat techniku Renaultu a kvůli sankcím má navíc velice omezený přístup k některým západním technologiím. V závodě v Togliatti kvůli tomu linky stojí od 21. března.

Granta v obnovené produkci proto bude jiná než dříve, nově by měla být výrazně jednodušší a s osekanou výbavou. Podle informací listu Izvestija motor například nesplní normu Euro 5, Rusko to nově nepožaduje. Tamní vláda totiž v reakci na sankce umožnila výrobu aut podstatně jednodušších. A nejde jen o snížené nároky na emise, ale také třeba na bezpečnost.

"Nová" Granta by tak měla postrádat airbagy, systém ABS či elektronickou stabilizaci. Počítá se také s ústupky v oblasti komfortní výbavy.

Zatím nevíme, jak přesně bude osekaná Lada Granta vypadat, ruský motoristický web Kolesa.ru však přichází s vlastní vizí. Prohlédnout si můžeme dokonce rovnou tři karosářské verze: sedan, liftback a kombík.

Video se připravuje ...

Všechny si pak Rusové představují s ocelovými koly, nelakovanými nárazníky, klikami dveří a bočními zrcátky, bez laku je dokonce i lišta na zádi. "Zjednodušen" byl také interiér.

Osekaná Lada Granta by pochopitelně měla být levnější. Objevují se spekulace o ceně začínající na částce 600 tisíc rublů, což je podle aktuálního kurzu asi 225 tisíc korun, jinde se zmiňuje 640 tisíc rublů, tedy 240 tisíc korun. Nyní Granta začíná na sumě 727.900 rublů, to je zhruba 273 tisíc Kč.

Jan Zajíc
Diskuze (181)

Doporučujeme

Avatar - twistedTSD
11. 6. 2022 20:37
Re: DISKUSE ROKU
Na to hlavně nemá koule Putin a podepíše to jedině, když bude referendum probíhat stylem "kalach u hlavy" pod "dohledem" rusácké armády, ty pitomče.
Avatar - twistedTSD
11. 6. 2022 20:34
Re: DISKUSE ROKU
Nebudu to poslouchat, znám tyhle weby dostatečně.
Avatar - twistedTSD
11. 6. 2022 20:33
Re: DISKUSE ROKU
Když jsi takový expert na Rusáky tak víš, že si u Bělorusů nechaliu schválit umístění jaderných zbraní. Se*u na tvoje mantry o Kubě, co jsi někde přečetl, Rusáci porušili budapešťské memorandum, pravidelně páchají invaze a útočné války. Nezajímají mě jejich problémy.
Avatar - twistedTSD
11. 6. 2022 20:31
Re: DISKUSE ROKU
Diplomatické řešení s agresorem, aha.
Avatar - twistedTSD
11. 6. 2022 20:30
Re: Kam se hrabou
Mordor jako Mordor.