Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Takto bude vypadat policejní Škoda Scala. Policie za nové vozy dá 840 milionů korun

David Bureš
Diskuze (60)

Škoda Scala slouží u Policie ČR už dnes. Vozy v civilním provedení však nově doplní také automobily v policejním zbarvení.

Škoda Auto hlásí další úspěšnou zakázku na dodávku automobilů pro českou policii. Zvítězila totiž v soutěži na dodej osobních vozidel v policejním provedení s pohonem 4x2 vyhlášené loni v září. Jestliže však v minulosti Škoda předávala policistům hlavně model Octavia, tentokrát do policejní služby zamíří o něco menší Scala. Náš grafik Honza Lušovský odhalil, jak taková policejní Scala bude vypadat.

Vedle domácí automobilky Škoda se soutěže zúčastnila také korejská značka Hyundai, vyrábějící své vozy v továrně v Nošovicích. Ta se soutěže zúčastnila se svým modelem i30. Hlavním kritériem při výběru dodavatele vozů byla nabídnutá jednotková cena.

Rámcová smlouva je vypsaná na 840 milionů korun bez DPH, za něž ministerstvo vnitra předpokládalo pořízení 1.200 vozidel. Nabídnutá cena za vozidlo ale byla nakonec nižší než předpokládaná, a tak se za tuto částku podaří nakoupit více aut. Ministerstvo každopádně ani ve zveřejněné dokumentaci k výsledku soutěže neuvádí, na kolik jeden vůz vyjde. Škoda Auto si totiž přála zachovat obchodní tajemství, a tak cena za kus nebyla zveřejněna. Policejní Scaly každopádně budou sloužit po celé republice.

Scaly pro Policii ČR budou na základě podmínek smlouvy poháněné zážehovým motorem 1.5 TSI o výkonu 110 kW, v kombinaci se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Žádanou výbavou vozů bylo mimo jiné šest airbagů, startování tlačítkem, přední mlhová světla, rádio s bluetooth, manuální klimatizace, zadní parkovací čidla nebo potahy sedadel ze zesílené látky.

Na základě podepsané rámcové smlouvy budou předané automobily vybavené montážní sadou mobilního terminálu pro radiostanici, instalovaným výstražným zvukovým a rozhlasovým zařízením, práškovým hasicím přístrojem, kamerou Garmin sledující dění před vozidlem nebo demontovatelnou mříží mezi kabinou a zavazadelníkem.

Škoda Scala slouží u Policie ČR už dnes, dosud dodané automobily jsou však v civilním provedení, když slouží třeba jako služební vozidla na krajských ředitelstvích policie. Scala v typických policejních barvách bude však v českém prostředí úplnou novinkou. Kompaktní hatchback však už třeba slouží u britské policie.

Mladoboleslavská automobilka je přitom dlouholetým dodavatelem vozů pro českou policii. V policejních službách najdeme především model Octavia, nechybí v nich však ani Superb jako vozidlo pro dálniční stíhání nebo třeba Kodiaq jako speciál pro vedoucí zásahu.

Sledujte nás také na Instagramu @Auto.cz!

David Bureš
Diskuze (60)

Doporučujeme

Avatar - wakantanka
8. 1. 2021 13:25
Re: Škoda pro PČR
Mno mne to jedno nie je a myslím si, že by to nemalo byť jedno nikomu nech tie autá dodá hociktorá automobilka. A či sa na tom niekto nabalí je pri nezverejnení výslednej ceny otázne. Častokrát automobilky dodávajú štátom autá aj bez výrazného zárobku, pretože tie autá sú pojazdná reklama na dlhé roky defacto zadarmo.
6. 1. 2021 01:48
Re: Scala pro policii
Buď ticho, ty bonzák... :D :D :D
6. 1. 2021 01:46
Re: Škoda pro PČR
To máš fuk, beztak sa na tom niekto nabalí, a nie je jedno, či tento alebo tamten?
Arese nemá pravdu len v jednom, Škoda už nie je česká, peniažky tečú do Reichu, v Čechách ostávajú len drobné.
6. 1. 2021 01:45
Re: Bravo Škoda
Tak keď je Octavia niekomu drahá a chce Škodu, tak môže zobrať Scalu. Mám známeho, ktorý túžil po Karoqu, ale peniaze mu stačili len na Scalu. Žiadna sláva to teda nie je, za tých 18 kolíkov, čo za ňu vyklopil, rozhodne nestojí. Počítam, že väčšina tých áut, čo vídaš po parkoviskách, budú aj tak služobáky. Rapid a Scala, typické referentské autá - firmy šetria, Octaviu už nedostane hocikto na behanie po meste.
6. 1. 2021 01:41
Re: David
Úbožiak sa vždy legitimuje jednoznačne.