Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tatra 603 nebo Škoda Rapid po renovaci. Opět se budou dražit zajímavé veterány

Jan Zajíc
Diskuze (0)

12. listopadu se na výstavišti v Lysé nad Labem v rámci burzy Retro Garáž uskuteční aukce automobilových a motocyklových veteránů.

Nejzajímavější z nabízených motorek jsme vám představili před týdnem, tentokrát se zaměříme na auta. Těch do aukce míří pět - dva vozy značky Tatra a tři klasické škodovky.

Nejdražším automobilem je Tatra 603 z roku 1966, jejíž vyvolávací cena činí 800 tisíc korun. Vzhledem k roku výroby jde o provedení se čtyřmi předními světlomety umístěnými blízko sebe, které bývá označováno jako Tatra 2-603 a právě kvůli specifické přídi přezdíváno "Šilhavka". Tato verze se dále chlubí typickými chromovanými lištami. Tatrovka je údajně v perfektním stavu pro precizní renovaci.

Na částce 450 tisíc korun začne další auto kopřivnické značky, Tatra 54 s dřevěnou korbou z roku 1932. Valník se zesílenou zadní nápravou, většími koly a třímístnou kabinou je mimo jiné zajímavý tím, že disponuje silnějším motorem z Tatry 52 o objemu 1910 cm³ a výkonu 30 koní, původní jednotka dávala jen 22 koní. Vůz je po renovaci a plně provozuschopný.

Po renovaci je také Škoda Rapid z roku 1989, kupé má vyvařenou karoserii, některé nové karosářské díly, nová zadní ramena, silentbloky a brzdy. Přetěsnen byl motor, v autě jsou nové náplně i filtry, dále byla instalována hlava motoru z modelu Favorit. Původní interiér dostal nové čalounění sedadel. Organizátor aukce upozorňuje na nenavíjení levého zadního pásu a odometr, který nepočítá nájezd kilometrů.

Video se připravuje ...

Do dražby míří také Škoda 110 z roku 1973 v atraktivní výbavové verzi LS (de Luxe Super) se silnějším motorem, který byl převzat z dvoudveřového kupé Škoda 110 R. Sedan je k mání v převážně původním stavu, vykazujícím běžné známky opotřebení, v minulosti byl prý měněn jen levý přední blatník, do kabiny bylo instalováno rádio s reproduktorem a vůz dostal nová zpětná zrcátka. Největší předností má být zachovalý původní interiér. Vyvolávací cena činí 100.000 Kč.

A na konec tu máme Škodu 105 L z roku 1977 s vyvolávací cenou 90 tisíc korun. Auto údajně prošlo rozsáhlou opravou a servisem po dvaceti letech stání v garáži a nabízí zachovalý původní interiér a nový lak.

Jan Zajíc
Diskuze (0)

Doporučujeme