Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Technika PSA a rozměry Suzuki Jimny. První elektromobil Jeepu se začíná rýsovat

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 7. 8. 2020 • 02:09
70
7
Zobrazit náhledy (70)
Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Compass 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe Jeep Renegade 4xe

Ani Jeep se v brzké budoucnosti nevyhne příjezdu vlastního elektrovozu. Ze Španělska teď dorazila první várka podrobnějších informací.

Detaily o připravovaném elektromobilu značky Jeep překvapivě nepochází ze Spojených států, ale Španělska. S odkazem na své vlastní zdroje je přinesl list Periodismo del Motor. Co tedy můžeme očekávat?

Publikace uvádí, že připravovaný elektromobil bude menší než současný Jeep Renegade a s největší pravděpodobností se bude vyrábět v Evropě. Hovoří se o italském městečku Melfi, kde se staví právě Renegade. Vyloučena však není ani možnost, že by se produkce mohla rozšířit do Severní Ameriky.

Informace o rozměrech koresponduje s informací, kterou před časem přinesl britský Auto Express. Ten tvrdil, že novinka bude nepatrně větší než roztomilé Suzuki Jimny. Jen připomeňme, že japonský prcek má délku 3480 mm, šířku 1645 mm a výšku 1725 mm, přičemž rozvor náprav činí 2250 milimetrů.

Stejný zdroj také tvrdil, že elektromobil jako jeden z prvních vytěží  kooperaci koncernu FCA a skupiny PSA (tedy podniku jménem Stellantis) a dostane modulární platformu určenou pro elektromobily, jíž dodá právě PSA. Jeep věří, že elektrický vůz s charakterem Jeepu, avšak malými rozměry a městskými schopnostmi, by se v Evropě mohl stát hitem.

Je zajímavé sledovat, jak rozdílně ta která automobilka k začlenění elektromobilů do modelového portfolia přistupuje. Zatímco Jeep v zákulisí vyšívá malý bateriový vůz, konkurenční koncern GM na to jde úplně jinak a chystá velký elektromobil Hummer (viz video níže) s tisícovkou koní! Sami jsme zvědavi, který z různorodých přístupů se nakonec osvědčí nejvíce.

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
9. 8. 2020 10:19
Re: Suzuki
Prečo si vymýšľaš?
Avatar - twistedTSD
8. 8. 2020 14:00
Jeep
Toto je strašná absurdita, když je výrobce terénních aut, logicky s vyššími emisemi, nucen tlačit EV a plug-iny za každou cenu. A konvenční modely musí osekávat na ty nejzákladnější specifikace.
8. 8. 2020 08:57
Re: Suzuki
Co pak o to, i v Česku by nového Jimíka bral hafol lidí. Problém je ovšem v tom, že ty auta pro Evropu nejsou. Kvůli debilní ekoteroristické EU! :-( :no: Proč by Suzuki tato skvělá autíčka (která nestíhá vyrábět ani pro zbytek světa) dávalo i do Evropy, když by za to ještě mělo platit pokuty za nadlimitní CO2? :-( :-( :-( :no:
7. 8. 2020 22:56
Suzuki
Na jimmi. Nikdo nemá mít nebude
Stará a výborná zpráva klasika
. Kdo chce jezdit za málo peněz a nemít a starosti
Bere toto roztomilé autíčko. Všude vyjede a nikde vás nenechá.
Avatar - kari.laz
7. 8. 2020 14:15
Re: Uspech
Pokud by to mělo motor a ne tuhle žumpu z kolotoče, tak by se o tom dalo takto uvažovat. Jinak je to jako konkurent naprosto nesmysl.