Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tento Ford Mustang s výkonem 700 koní se inspiroval hned trojicí vozů

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 23. 10. 2019 • 11:26
32
1
Zobrazit náhledy (32)
Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT Ford Mustang GT

Návštěvníkům SEMA Show 2019 se začátkem listopadu představí mimo jiné i Ford Mustang GT, který vedle výkonu svého motoru zaujme i svým vzhledem. Ten totiž inspirovalo trio vozů Ford GT40 ze šedesátých let.

SEMA Show 2019, jejíž brány se v Las Vegas otevřou 5. listopadu, přitahuje každoročně širokou škálu upravených automobilů a letos se mezi nejpřitažlivější z nich zařadí Ford Mustang, který navrhl pilot série NASCAR Cup Ryan Blaney a fotograf Larry Chen.

Základem pro automobil se stylem závodních vozů se stal Ford Mustang GT s atmosférickým pětilitrovým osmiválcem pod kapotou, který nejprve absolvoval řadu vylepšení u Galpin Auto Sports i za využití komponentů z produkce Roush Performace a do své aktuální podoby se dostal díky spolupráci mezi MoneyLion a Ford Performance.

V přídí nyní pracuje kompresorem Roush přeplňovaný vidlicový osmiválec, který se pyšní nejvyšším výkonem 515 kW (700 k) a točivým momentem 827 N.m. Motor kromě kompresoru doplňuje nový výfukový systém MagnaFlow. Vedle motoru se úprav dočkal i podvozek, který dostal nové stavitelné odpružení a výkonný brzdový systém Wilwood.

Hlavní pozornost k tomuto vozu ovšem nepřitahují změny provedené na jeho motoru či podvozku, ale barevné provedení karoserie, pod nímž je podepsán návrhář a tvůrce úchvatných vizualizací s automobilovou tématikou Khyzyl Saleem. Ten se inspiroval barvami, které nesla trojice vozů Ford GT40 Mk II týmu Shelby-American Inc. při svém vítězství ve čtyřiadvacetihodinovce v Daytoně v roce 1966.

Styl závodního vozu se nakonec snaží navodit i interiér a to především prostřednictvím nového tříramenného volantu a anatomických sedadel NRG.

Související články

Témata
Avatar - iudex
23. 10. 2019 08:30
OT: Focus ST
Keď už sme pri Forde, viac by ma zaujímal test nového Focusu ST, už sa pomaly šíria ostatnými redakciami, tak by sa patrilo aj na ACZ.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud