Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tento Jeep Wagoneer se jen tváří jako model z roku 1965, ale skutečnost je trochu jiná

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 24. 5. 2018 • 11:19
53
12
Zobrazit náhledy (53)
Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer Jeep Wagoneer
Společnost Icon již více než dvacet let nabízí proměny klasických vozů v nádherné stroje s moderní technikou. Mezi její nejslavnější modely patří FJ, jenž vychází z klasického Land Cruiseru.

Společnost Icon z kalifornského Los Angeles, jejíž kořeny sahají do roku 1996, se proslavila především díky svým moderním interpretacím terénních klasiků, jimž se věnuje dodnes.

Mezi hlavní hvězdy v nabídce této firmy patří restomody, jejichž základem jsou zástupci terénních vozů značky Toyota z let 1960 až 1984, Ford Bronco první generace z let 1966 až 1977 či silniční pick-up, vycházející z vozů značky Chevrolet z přelomu čtyřicátých a padesátých let.

V posledních letech má tato firma ve své nabídce i program Derelict, v němž se zaměřuje na automobily ze třicátých až sedmdesátých let dvacátého století. V rámci tohoto programu může dojít ke kompletní renovaci klasika či omlazení jeho techniky.

Jeep Wagoneer původně modelového roku 1965 je jednou z nejnovějších ukázek práce společnosti Icon. Velký terénních automobil, který Jeep bez výraznějších změn nabízel v letech 1962 až 1991, totiž na první pohled působí jako dobře udržovaný vůz z poloviny šedesátých let, ale ve skutečnosti je to vlastně moderní off-road s klasickou karoserií.

Stavbu tohoto vozu zahájilo kompletní rozebrání poměrně zachovalého exempláře a očistění jeho karoserie na holý plech. Následně byl připraven kompletně nový podvozek s nápravami Dynatrac Dana, tlumiči Fox, pružinami Eibach a brzdovým systémem Brembo, který byl postaven na 18palcová kola obutá do 31,5palcový pneumatik BF Goodrich.

Původní karoserie s novým lakem v odstínu Land Rover Tamar Blue pak ve své přídi ukrývá atmosférický vidlicový osmiválec General Motors LS3 o objemu 6,2 l, který disponuje nejvyšším výkonem 313 kW (425 k) a spolupracuje se čtyřstupňovou automatickou převodovkou.

Kompletní proměnu původně klasické terénního vozu Jeep Wagoneer z roku 1965 ve stylový vůz, který má stále svůj původní styl, ale přidává k němu moderní techniku, představuje ve videu Jonathan Ward jeden ze zakladatelů společnosti Icon.

Související články

Témata
25. 5. 2018 11:18
Parada
Tak to je prvni SUV, ktere mi prijde cool (dobre mozna druhy po G-cku pokud se to da oznacovat za SUV) a sel bych do nej bez rozpaku.

Skvele.
Avatar - mariov8
25. 5. 2018 10:18
Wagoneer
Původní Cherokee Wagoneer má charisma, i nástupce se širší maskou byl fešák. A pod kapotou brblala V8 6,0L... :-!
Avatar - Stejsn
25. 5. 2018 10:15
Re: Hlavně:
Jo to naprosto sedí. Ten Jag má evidentně tragický příběh. Hlavně pod kapotou 8-s
Avatar - Barrichello
25. 5. 2018 08:45
Icon
jo to je známá firma, nejvíc dělaj asi ty Toyoty a Bronca, těch sem viděl na netu dost od nich :yes: :yes:
Avatar - Barrichello
25. 5. 2018 08:44
Re: Hlavně:
třeba by se tam hemi nevešlo nebo chtěl majitel větší výkon jak má 5,7 a zas levnější motor jak je 6,4....Who knows >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud