Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesla našla nový způsob, jak ničit svá auta. Řidiči se přitom ale pobaví

Ondřej Mára Ondřej Mára 20. 6. 2019
20
13
Zobrazit náhledy (20)
Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3 Tesla Model 3

Kreativní oddělení Tesly zřejmě nikdy nespí a my jejich práci většinu času uznáváme, občas nám však některé nápady přijdou trochu nešťastné. Skvělým příkladem je třeba nově zveřejněná hra pro infotainment, jejímž hraním však autu příliš neprospěje.

Hry pro infotainment elektromobilů Tesla nejsou žádná novinka, včera však automobilka představila závodní hru Beach Buggy Racing 2, nesoucí se ve stylu slavných Mario Karts, která nabídne konečně zajímavou grafiku, hratelnost i možnost prohánět se ve virtuálním autíčku Tesla Model3. Jakkoliv se nám ale inovativní využití infotainmentu líbí, je potřeba dodat, že samotnému autu příliš neprospěje.

Hra se totiž, jak se dalo očekávat, ovládá volantem a pedály, což je na jednu stranu super a hře to přidává na zajímavosti, na druhou stranu to však příliš neprospěje technice. Žádný z elektromobilů Tesla totiž není vybaven technologií Steering-by-Wire, což znamená, že volant je neustále propojen s koly.

Pokud tedy Tesla nenabízí nějakou technologii, která by dokázala dočasně řízení rozpojit (a z videa je patrné, že nenabízí), znamená to, že s každým otočením volantu se otáčejí i kola. Jistě přitom není potřeba říkat, že otáčet koly na místě rozhodně neprospívá pneumatikám. Ba naopak – vede to k jejich pomalému ničení.

360p720p

Tesla však předpokládá, že si většina hráčů zahraje u dobíjecích stanic, kde nebude problém zajet s autem na nějakou podložku, která by utrpení pro pneumatiky zmírnila. Další možností pak bude zahrát si hru jednoduše na mobilním zařízení, pro která je také dostupná. Hra je navíc zdarma, ačkoliv v jejím menu už se objevují i zpoplatněné doplňky.

Beach Buggy Racing 2 však není první a zřejmě ani poslední hrou pro elektromobily Tesla. Již v minulosti představila automobilka sérii her převzatých z Atari, k jejichž ovládání soužila buď dotyková obrazovka, nebo si hráč mohl připojit i vlastní gamepad. Už tehdy byla v nabídce i závodní hra, ovládaná volantem a pedály, ta však nebyla tak akční a nepřitahovala tolik pozornosti.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Redaktor
| 21. 6. 2019
Podľa jeho "článku" vidno, že zapadol do party ACZ dokonale.
Dnes je apríla ?
| 20. 6. 2019
Nebo je redakce ACZ sjetá nějakým extra matrošem ?
Avatar - CICERO
Re: KPZ
| 20. 6. 2019
Ono Tusk kouří jiný MATRO - nany haze ´´opar šamanskýho,burzovního dýmu z čínské gigafactory se hrne na osvícené investory´´ ( Ti investoři přicházejí do Norilsku a někde jim ještě říkají polární medvědi, jinde ´´Norilská divoká šelma medvědovitá průmyslovými revolucemi zbídačená´´ ) Takže ták... PS já si nehraju... Žiju nad čas a nad plán, nepočítám dny ani rána... Je to stejná exkluzivita nicoty jako Mario Karts na parkovišti... (v tesle… level 3... )
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Blábol roku
| 20. 6. 2019
OK.. sorry.Bylo to myšleno samozřejmě na redakci.
Avatar - WinDiesel
Re: KPZ
| 20. 6. 2019
Proč na stisk tlačítka, mohly být takto využívány airbagy a aktivace by probíhala hlasově :-! :-! :-!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku