Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tesly nově umí samy vyzvednout řidiče. Teoreticky. Majitelé už hlásí nehody

Jan Zajíc Jan Zajíc 2. 10. 2019 • 00:10

K automobilce Tesla patří nejen pověst průkopníka na poli elektromobility, ale také řada průšvihů. Vypadá to, že se rýsuje další.

Jen pro připomenutí, v souvislosti s Teslou se objevují zprávy o horší kvalitě zpracování, o zvláštních a těžko zvladatelných požárech aut nebo například kontroverzní funkci Autopilot, která ve skutečnosti autopilotem není.

Nyní se na automobilku snáší kritika kvůli novince, kterou přinesl nedávný update softwaru. Funkce se jmenuje Smart Summon a zjednodušeně řečeno umožňuje majitelům přivolat si vůz - pokud je nějakých 70 metrů daleko.

Auto pak, samozřejmě bez řidiče, samo opustí parkovací místo a svého vlastníka vyzvedne. Zní to skvěle, že?

Jak to ale vypadá, novinka nefunguje, jak by měla. Vlastníci Tesel si totiž na internetu stěžují, že na ni není spoleh. Dokonce už hlásí nejen krizové situace, ale také nehody, kolize a ťukance s překážkami nebo jinými auty v provozu. Navíc se zdá, že vozy nedokážou poznat rozdíl mezi vozovkou a trávníkem.

Podle mnohých majitelů tahle funkce rozhodně není připravená pro reálný provoz. Vypadá to tedy, že si Tesla ze svých zákazníků tak trochu udělala zkušební králíky. Zase.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud