Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

TEST Škoda Superb: první jízda s novou generací

Auto Tip Klassik
Diskuze (248)
Škoda Auto poprvé ve své historii představila úzké skupině novinářů prototyp, který se jako sériový vůz objeví až za čtyři měsíce.

Nový Superb jsme si mohli prohlédnout a vyzkoušet během testovacího programu prototypů, který probíhá v kalifornském Death Valley, Údolí smrti.

Naše návštěva měla dvě omezení: nesměli jsme fotografovat interiér a vozy bohužel dostaly maskování přední a zadní části.

Po pár minutách za volantem jsme zjistili, že nový Superb nabízí opravdu parádní jízdní komfort, který se s Octavií nedá měřit. Uznání si zaslouží způsob, jakým je tento komfort spojený s jízdní agilitou. Auto řidiče poslouchá na povel, se slepou poslušností jede určenou stopou.

Pod kapotou byl zážehový čtyřválec 1.8 TFSI s výkonem 110 kW a s šestistupňovou přímo řazenou převodovkou, který velikosti vozu zcela dostačoval.

Nový Superb jako první v koncernu VW nabídne systém adaptivních předních světlometů s proměnlivou geometrií světelného paprsku. Ta se mění v závislosti na okamžité jízdní situaci.

Prostorností novinka na předchůdce navazuje, i přes nižší profil, ale nabízí více místa nad hlavou zadních cestujících.

Nový Superb sice využívá různé koncernové části, jde ale na rozdíl od „passatové“ první generace o originál, který podle našeho názoru svým „dárcům orgánů“ od Audi a VW dokáže pořádně zatopit. Přesné rozměry výrobce zatím tají, ale je evidentní, že vůz se mírně rozšířil a snížil, což výrazně prospělo jeho vzhledu a také stabilitě.

Zavazadelník zůstal při naší návštěvě uzamčený, revoluční systém dvojitého otevírání kufru a´ la liftback a sedan chce automobilka patřičně využít až při uvedení vozu na trh.

Oficiální představení nové Škody Superb je naplánováno na březnový autosalon v Ženevě, patrně ještě před tím firma zveřejní první oficiální snímky vozu.

Vítězslav Kodym, Death Valley, Kalifornie, USA

Další informace a snímky najdete v pondělním vydání časopisu Svět motorů.

skoda superb jizdnidojmy strednitrida skoda superb jizdnidojmy strednitrida

Auto Tip Klassik
Diskuze (248)
4. 11. 2007 19:06
Re: Nechápem...
A prepáč, zabudol som sa pred chvíľou zaregistrovať.
4. 11. 2007 15:42
Re: Situace
Zajímavej názor. A asi bude i pravda. Nicméně nevím proč zmiňujete top gear..je to zábavná show s autama, nikdo si nehraje na všelijaký znalce v oboru, řekl bych spíš opak.. Přiznám se, znalec v žádným případě nejsem, takže technický a faktický bláboly mě určitě uniknou.
4. 11. 2007 13:47
Re: Nechápem...
Zvyk je železná košeľa, hovorí sa. Každý rád pochváli svoje auto, bez ohľadu na značku. ;-)
4. 11. 2007 13:45
Re: DanielDesiqn
nekasaj sa, ty si už nahlásený ;-\
4. 11. 2007 13:38
Re: Takmer nič nové, napriek tomu som to hltal plnými dúškam
FabiaI udávala tón. Chvíľu. Potom ju všetci predbehli. Ona si svoju úroveň iba podržala, tým pádom dnes tón rozhodne neudáva.