Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je nová Kia Sportage. U nás se však na ni netěšte

David Bureš David Bureš 20. 11. 2020 • 08:50
32
5
Zobrazit náhledy (32)
Kia Sportage Ace Kia Sportage Ace Kia Sportage Ace Kia Sportage Ace Kia Sportage Ace Kia Sportage Ace Kia Sportage Ace Kia Sportage Ace Kia Sportage Ace Kia Sportage Ace Kia Sportage Ace Kia Sportage Ace Kia Sportage Ace Kia KX5 Kia KX5 Kia KX5 Kia KX5 Kia KX5 Kia KX5 Kia KX5 Kia KX5 Kia KX5 Kia KX5 Kia KX5 Kia KX5 Kia KX5 Kia KX5

Právě představená nová Kia Sportage se v některých ohledech podobá většímu Sorentu. Do Evropy však v této formě nedorazí.

Kia Sportage je kompaktní SUV, které se vyrábí již od roku 1993. Aktuálně se v Evropě prodává již její čtvrtá generace, která už pomalu vyhlíží nástupce. Když se tak na právě probíhajícím autosalonu v čínském Kantonu představuje model nazvaný Kia Sportage Ace, mohlo by se zdát, že právě to je ta očekávaná nová generace. Jenže v globálním světě už dnes není všechno tak jednoduché jako kdysi.

Na čínském trhu se totiž sice Kia Sportage opravdu prodává, jenže je to trochu jiný automobil než u nás. Tamější nabídku rozšířil v roce 2018 a ve skutečnosti se jedná o rozsáhle upravený Hyundai ix35. Nemluvíme však o tom evropském, ale svébytném SUV pro čínský trh. A právě tento model se nyní dočkal modernizace.

Jedná se o 4,53 metru dlouhé SUV, které vsadilo na výrazný charakter. Hranatá karoserie v lecčems připomíná aktuální generaci většího Sorenta, a to včetně vertikálně orientovaných koncových světel. Přídi zase dominuje hodně výrazná maska chladiče, která však nezapomíná na originální řešení tzv. „tygřího nosu.“ Světlomety se pak na první pohled zdají nízké, ve skutečnosti však používají stejný efekt jako nový Hyundai Tucson – jejich část se totiž ukrývá právě v masce.

Jestliže vzhled nové Sportage již známe, na fotografie interiéru si zatím musíme počkat. Co se pak týče nabídky motorů, mluví se aktuálně pouze o benzinové patnáctistovce o výkonu 147 kW.

Kia nicméně nepočítá s prodejem této čínské Sportage Ace v Evropě. Pro evropské trhy se sice chystá nová generace, dostane však svébytný vzhled. Špionážní snímky testovaných prototypů totiž potvrzují zachování obdobné siluety jako u dnešního provedení, s více skloněným zadním oknem než u Sportage Ace.

Novinka pro starý kontinent má být představena během roku 2021, přičemž technický základ bude sdílen s Hyundaiem Tucson, který se v nové generace představil již letos. Těšit se tak můžeme na elektrifikaci nabídky. O výrobu pro evropské trhy se nadále postará závod Kie v Žilině.

Aby to tak nebylo jednoduché, v Číně se prodává také u nás známá Sportage. Takové SUV však na tamějším trhu nese označení KX5 a má odlišně řešenou příď.

Související články

Témata
Avatar - Katikakus
21. 11. 2020 17:12
Co je na elektrifikaci...
k teseni??? Ten clanek psal elektrodiot?
Avatar - kaa
21. 11. 2020 11:03
V Evropě nebude.
No zaplať pánbůh.
20. 11. 2020 22:59
To je fakt na facku!
Mohl by už konečně autor tohoto textu přestat používat lživé a absurdní spojení "Těšit se můžeme na elektrifikaci nabídky?!!" Na něco takového se totiž může těšit jen elektrovypatlanec, takže tím autor uráží většinu zdejších čtenářů! :-O :-( :no: :no: :no: Takže pro příště prosím o korektní formulaci: " Sluníčkářští elektrohujeři a podobná levičácká ekoteroristická svoloč se může těšit na elektrifikaci nabídky." Děkuji.
20. 11. 2020 18:31
fuj
hnus je to

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud