Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Tohle je nové BMW M8 Competition. Nafoceno bylo do detailu, ještě před premiérou

Stanislav Švarc Stanislav Švarc 4. 12. 2018
13
1
Zobrazit náhledy (13)
BMW M8 Competition BMW M8 Competition BMW M8 Competition BMW M8 Competition BMW M8 Competition BMW M8 Competition BMW M8 Competition BMW M8 Competition
Nové BMW M8 Competition má stát na vrcholu nabídky bavorské automobilky. A přestože ještě nebylo oficiálně představeno, stejně jako běžná M8, už si ho díky úniku fotografií můžeme důkladně prohlédnout.

Snímky, které se objevily na stránce GermanCarForum, ukazují matně modrý exemplář s černými sportovními doplňky. Všimnout si můžeme výrazného předního nárazníku s velkými otvory pro přívod vzduchu a decentním lízátkem.

Zádi dominuje upravený zadní nárazník, který doplňují karbonový difuzor a čtyři koncovky výfuku. Výrazná je také odtrhová hrana na víku kufru. Auto stojí na 20palcových kolech s pneumatikami Michelin, za nimiž svítí karbon-keramické brzdy se zlatými třmeny. K "emkovým" bavorákům také tradičně patří aerodynamicky tvarovaná zpětná zrcátka.

Fotky nám umožňují nahlédnout i do interiéru, v němž nejvíc zaujme karbonové obložení. A chybět nesmí sportovní sedadla.

Protože ještě nebyla M8, ani M8 Competition představena oficiálně, informace o pohonném ústrojí jsou spíše dohady. Očekává se ale, že pod kapotou bude 4,4litrový osmiválec se dvěma turbodmychadly, jehož schopnosti překonají sedan M5 Competition - minimem by tedy mělo být 625 koní a 750 Nm. Motor bude spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol.

Pro připomenutí, M5 Competition akceleruje z 0 na 100 km/h za pouhých 3,3 sekundy, zatímco dvojnásobné rychlosti z klidu dosáhne za 10,8 s. Uvidíme, jestli M8 Competition bude rychlejší...

Související články

Témata

Diskuse: Přidat názor

Nádhera
James007cz
| 5. 12. 2018
Jsem tedy z tohoto kousku nadšený. Konečně zase BMW jak má být (bylo). Osmička se mi moc líbí i v základní verzi, M8 je skvělá. Dotaženo ještě k dokonalosti matnou modrou. Mám radost, že tento model je důstojným odkazem na minulou osmu.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku