Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota Hilux Invincible 50 je stylovou oslavou výročí i vzpomínkou na slavný filmový pick-up

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 23. 10. 2018 • 01:48
20
Zobrazit náhledy (20)
Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50 Toyota Hilux Invincible 50
Toyota Hilux Invincible 50 představuje limitovanou edici k 50. výročí modelové řady Hilux a zároveň vyvolává vzpomínky na pick-up, který proslavila sci-fi komedie Návrat do budoucnosti.

Toyota představila Hilux Invincible 50 již na loňském autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem. Tehdy se tento pick-up pyšnil stříbrným metalickým lakem karoserie s prvky v matné černi a polepy boků korby a řadou atraktivních doplňků. Nyní se pod stejným jménem představuje limitovaná edice, která je určena primárně pro trh Velké Británie.

Toyota Hilux Invincible 50 ve své nejnovější podobě samozřejmě rovněž vychází z aktuální osmé generace a je výsledkem spolupráce se společnosti Arctic Trucks. Právě díky tomu se tento pick-up pyšní zvýšení světlé výšky o 40 mm vpředu a o 20 mm vzadu spolu s použitím nových tlumičů značky Bilstein.

Na nové komponenty odpružení pak navazuje použití 16palcových kol s pneumatikami BF Goodrich KO2 o rozměrech 265/75 R16 spolu s decentními lemy, rozšiřujícími přední i zadní blatníky. K úpravám exteriéru pak patří i rámy pod prahy a ochranný rám nad korbou, který nese čtveřici přídavných světel. Právě ten spolu s černým lakem karoserie i použitých kol připomíná pick-up Toyota Hilux SR5 z osmdesátých let, který proslavil Návrat do Budoucnosti.

Toyota Hilux Invincible 50 má ve svém interiéru umístěnu plaketu s pořadovým číslem v rámci limitované edice a vedle svého atraktivního vzhledu nabízí i bohatou standardní výbavu, jejíž součástí je mimo jiné sedmipalcová barevná dotyková obrazovka systému Toyota Touch 2, parkovací kamera nebo dvouzónová klimatizace.

Pod kapotou se žádné změny oproti standardním provedením neodehrávají a i limitovaná edice zde má uložen přeplňovaný vznětový čtyřválec o objemu 2,4 l, který disponuje nejvyšším výkonem 110 kW (150 k) a prostřednictvím šestistupňové automatické převodovky může roztáčet kola obou náprav.

Toyota již při loňské premiéře provedení Hilux Invincible 50 připomínala, že její pick-up má na svém kontě řadu úspěchů v dálkových soutěžích, expedicích a je rovněž jednou z velký hvězd pořadu Top Gear, v němž se nenechal zničit jeden starší exemplář.

Toyota Hilux se pak vedle nespočtu dobrodružství může pochlubit i skutečností, že její první generace se objevila na světových trzích v roce 1968 a její současná osmá generace byla představena v roce 2015.

Související články

Témata
Články odjinud