Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota iQ: Do centra Londýna zdarma

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 22. 10. 2010
25
14
Zobrazit náhledy (25)
Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ Toyota iQ
Japonské mikroauto může díky nové slevě vyhlášené starostou Londýna vyrazit do centra bez placení mýta.

Toyota iQ bude mít od 4. ledna 2011 výjimku z placení mýta v Londýně. Boris Johnson, starosta Londýna, vyhlásil novou 100% slevu na mýtu pro vozy s emisemi nižšími než 100 g/km a zároveň splňujícími emisní normu Euro 5. Díky tomu majitelé Toyoty iQ mohou za její provoz v Londýně ušetřit více než 2500 britských liber.

Nová pravidla pro vjezd do centra Londýna se týkají Toyoty iQ s motorem 1,0 VVT-i a manuální převodovkou v provedení pro modelový rok 2011, které s balíčkem úsporných opatření Toyota Optimal Drive splňuje emisní normu Euro 5 a má emise CO2 pouhých 99 g/km. Kromě iQ jsou od poplatku za vjezd do centra osvobozeny i hybridní modely Prius a Auris HSD.

Mýtné Londýn začal vybírat 17. února 2003. Cena byla stanovena na 5 liber, postupem času se však zvýšila přes 8 až na současných 10 liber. Platí se za průjezd městem v pracovních dnech mezi 7 hodinou ranní a 18:30 večer. Poplatek se platí na celý den, tj. je možné za jeden poplatek zónu během dne několikrát opustit a vrátit se. Občané trvale bydlící v zóně mají nárok na zlevněné předplatné ve výši 50 pencí/den.

Zcela bez poplatku jsou taxíky s londýnskou licencí, všechna vozidla hromadné osobní dopravy, všechna jednostopá motorová vozidla, vozidla pohotovostních, městských a silničních služeb, invalidé a zdravotně postižení občané, registrovaná vozidla s pohonem na alternativní palivo.

Mýtné v Praze by se podle posledních zpráv mělo začít vybírat od roku 2015 ve výši 120 Kč. Občané s trvalým pobytem ve zpoplatněné zóně by měli platit 30 Kč za den. S vybíráním mýta se začne nejdříve v památkové zóně, postupně se oblast rozšíří na plochu uzavřenou vnitřním pražským okruhem. Výjimku z placení budou mít osoby s průkazem ZTP a ZTP-P.

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - twistedTSD
VEŘEJNÁ PODPORA
| 24. 10. 2010
Polo BMT / BM / 1.2 TDI, Fabia greenline, Ibiza ecomotive
VEŘEJNÁ PODPORA
| 24. 10. 2010
Tak mužeš mi prosím napsat které to je at vím >:D >:D >:D
VEŘEJNÁ PODPORA
| 23. 10. 2010
Mne treba vadi kdyz lidi ji v metru nejaky jejich zapachajici fast food a pote 1 z 10 necha obal pod sedackou, jelikoz nehodla obtezovat neco vyhazovat do kose. Bohuzel neni otevrena sezona odstrelu...

Ja to tak spatne s 100g nevidim, jelikoz toto je jen politicka hra s volici, v centru Londyna mozna usetris Ł8 liber, ale zato zaparkovat je temer nemozne, takze si to rozmyslis, tak ci tak pokud nemas firemni parkoviste. Jelikoz odtahnute vozidlo dostat zpet v UK prijde na nemale penize.

Nakonec i VW bude mit na trhu dost takovych vozu, a az to bude mistni zprave nevyhovovat, takz ze 100g bude hranice 90g od roku XY a zase omezi mnozstvi techto aut.

Toto bych vazne ani tak neresill.

;-)
VEŘEJNÁ PODPORA
| 22. 10. 2010
Ty pruhy... jinak by holt autobusy nemohly jezdit podle jízdního řádu. To se pochopit dá. Ekologie je v "módě" jen s odkazem na zoufalou politickou situaci takřka v celé Evropě. Důležité je vědět, že pravidla chování stanovuje občanům zákon, a v jeho mezích pak aktivity obecních samospráv. Samozřejmě, že selekce aut je principiálně špatně, neb všechna auta, která jezdí, prošla technickou kontrolou a splňují tak požadavky zákona na provoz na silnicích. Ve městech je co? Silnice. Jistě.

Je to do času, kdy se do toho někdo pořádně obuje. Je to obdoba toho, jak zase zde zakazují města konzumaci alkoholu na náměstí >:D Jsou to projevy právních amatérů. Takhle společnost dirigovat nelze. A podle toho to také vypadá - nikdo nic neví, nikdo neví, co dělá dobře a co špatně. Vezmi si jen dopravní předpisy, prakticky nikdo nedává blinkr když jede kolem cyklisty, přitom to ukládá zákon. A policajti sledujou dalekohledem, jestli seš v autě připoutanej. Kocourkov pro amatéry.
Avatar - twistedTSD
VEŘEJNÁ PODPORA
| 22. 10. 2010
tak koncern jich má hned několik, jen tu někdo asi nečetl článek :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku