Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota má nové logo pro speciální značku elektromobilů Beyond Zero

Ondřej Mára Ondřej Mára 8. 4. 2021 • 06:06
55
6
Zobrazit náhledy (55)
Toyota BZ2 Toyota BZ2X Toyota BZ3 Toyota BZ3X Toyota BZ4 Toyota BZ4X Toyota BZ4X Concept Toyota BZ5 Toyota BZ5X Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai Toyota Mirai

Po Volkswagenech ID se na silnicích zřejmě začneme setkávat s Toyotami BZ. Japonská automobilka si totiž u evropských úřadů zaregistrovala nové logo pro elektromobily.

Automobilka Toyota je dlouhodobý propagátor a inovátor v oblasti elektrifikace automobilů, brzy však zřejmě zařadí ještě vyšší rychlost. Podle dostupných informací si totiž v úterý tohoto týdne registrovala u Úřadu Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) nové logo pro zřejmě novou pod-značku elektromobilů „Beyond Zero“.

O elektrické pod-značce, případně nové produktové řadě japonského výrobce, přitom neslyšíme poprvé. Již koncem března si totiž automobilka zaregistrovala název „Toyota Beyond Zero“, který by mohl být používán pro novou řadu bateriových elektromobilů.

Na novou podobu loga, které sází na jednoduchá modrá písmena „bz“ s šedivým rámečkem, upozornili členové fóra BZ Forums již krátce po jeho registraci. Žádost přitom v té době procházela přezkoumáním. Uživatel fóra s přezdívkou a2b pak dodává, že kromě jiného našel žádost o registraci celé řady modelů, od BZ1 a BZ1X až po BZ5 a BZ5X.

Prozatím není zřejmé, co všechno můžeme od nové modelové řady elektromobilů Toyota BZ očekávat, nabízí se však jisté paralela se značením elektrických modelů VW ID. Písmenko X by pak mohlo označovat modely s pohonem všech kol, ačkoliv to je pouze spekulace.

video

Za připomenutí stojí, že Toyota dlouhou dobu propagovala především klasické hybridní modely, v nedávných letech však musela zareagovat na sílící elektrické šílenství a rozhodla se více investovat do vývoje a popularizace čistě elektrických modelů. Na rozdíl od konkurence přitom Toyota investuje do klasických bateriových elektromobilů i vodíkových elektromobilů, jako je nová Toyota Mirai.

Pro vodíkové elektromobily si však Toyota připravila jiné logo, které o které si u EUIPO zažádala ve středu 7. dubna tohoto roku. Logo má kapkovitý tvar, obsahuje písmeno H a naznačuje i tvar písmene D - tedy zkratka pro označení Hydrogen Drive. Vodíková budoucnost v podání Toyoty nám ale zatím přijde podstatně vzdálenější, než ta bateriová.

Související články

Témata
9. 4. 2021 09:28
Ona je to ale ve skutečnosti...
... zkratka: Blbý Zkratomobil. :-[]
Avatar - WinDiesel
8. 4. 2021 20:13
Re: bzzzzzzzz
Aha !!!!!!!!!!!!! Toyota Buzz Zero !!!!!!!!!!
Avatar - WinDiesel
8. 4. 2021 20:12
Re: Vynikající matematici z Toyoty
jo Kojota, to sou borci !!!!!
Avatar - kari.laz
8. 4. 2021 13:18
bzzzzzzzz
jak výstižné :D
Avatar - pradeda777
8. 4. 2021 12:54
Šílenství....
Toyota dlouhou dobu propagovala především klasické hybridní modely, v nedávných letech však musela zareagovat na sílící elektrické šílenství a rozhodla se více investovat do vývoje a popularizace čistě elektrických modelů. Asi tak.... :-(

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku