Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota se znovu pokusí dobýt evropský trh se sportovními vozy

Aleš Jungmann Aleš Jungmann 21. 11. 2007 • 09:13
48
Japonci se nevzdávají. S Celicou či MR-2 jim to nevyšlo, nové sportovní modely mají ale nyní již prorazit.

Japonský koncern Toyota se nevzdává myšlenky na dobytí evropského kontinentu ve všech segmentech a připravuje další ofenzívu rychlých a drahých vozů na starý kontinent.

Tím nejsledovanějším je pochopitelně IS-F, vysokovýkonný sedan střední třídy od prémiového Lexusu. Na evropských trzích by se měl objevit již příští rok v březnu. Další velkou novinkou bude supersportovní LF-A, který se ale představí až za poměrně dlouhou dobu, s prvními prodeji se počítá až na období podzim/zima 2008. Oba dva silně imageové modely by měly pomoci vylepšit obraz Lexusu v konzervativních očích Evropanů. Krátce a srozumitelně, jedná se vlastně o další kolo brandbuildingu. Není totiž asi reálné očekávat od těchto dvou modelů to, že nějakým výrazným způsobem, díky svým malým prodejním objemům, promluví do generování zisku celé automobilky v Evropě.

Ještě později, v roce 2009, se nám mimo jiné představí i osmá generace Toyoty Celica. Ta postupně vyklidila pozice když se ukázalo, že zájem o ní není takový, jaký Japonci očekávali a tak ji v Evropě (ale i v Austrálii či Severní Americe) čekal stejný osud jako další sportovní model MR-2. U obou byl ukončen prodej ještě před reálným koncem jejich životního cyklu. Za dva roky by to ale nová generace měla změnit. A to nejen v Evropě ale také v USA, kam by se (po malých úpravách) měla taktéž podívat.

Související články

Témata
Avatar - Ghostyx
22. 11. 2007 09:58
Re: toyota a sport nepasuje dohromady
Souhlas, podle me na Skyline GT-R v socasnosti technologicky temer nic nema a to ani treba Lambo, ktere je podobne jako Nissan 4x4! :yes: :yes: :yes:
Avatar - matheus
21. 11. 2007 23:01
kod ví ten ví.
Toyota umí dělat sporťáky, škoda jen že Celiku nechali jen s předohrabem, ale Supra a MR2 byly skvělé kousky ;-)
21. 11. 2007 22:25
Re: BIG IS JAPAN...
Š120? by se na startu rozpadla a zhořela >:D >:D >:D
21. 11. 2007 18:45
Re: Supra, Skyline GT-R a NSX ... hovorí to väčšine ľudí nie
Tomu se říká zrychlení:[odkaz]
Pouze pro Jap. FANATIKY!!!

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud