Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota stahuje 2,27 milionu vozů kvůli potížím s airbagy

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 13. 6. 2014 • 21:04
1
Více než dva miliony kusů modelů Yaris a Corolla automobily Toyota musí do servisu. Důvodem jsou problémy s airbagy.

Japonská automobilka Toyota oznámila, že stáhne 2,27 milionu vozidel na celém světě včetně typů Corolla a Yaris, kvůli problému s airbagem. Informovala o tom agentura AFP. Mluvčí firmy sdělil, že nafukování airbagu u dvou desítek modelů může být defektní a v nejhorším případě může způsobit požár. Stahování se týká 650.000 vozidel v Japonsku a 1,62 milionu v ostatních zemích.

Už v loňském roce největší japonská automobilka Toyota kvůli potenciálně vadným airbagům stahovala 1,73 milionu vozů, z toho asi 2500 aut v České republice.

Obavy vyvolávaly airbagy pro sedadlo vedle řidiče u automobilů vyrobených v první polovině minulého desetiletí. Ty by nemusely fungovat správně kvůli možné závadě v pyrotechnickém zařízení, díky němuž se airbagy nafukují. Toyota sdělila, že o problému airbagů dostala celkem pět zpráv z USA a Japonska. Nedošlo ale kvůli tomu k žádnému zranění ani úmrtí. Vadné nafukovací zařízení firma vyměnila za nové, což by mělo u většiny modelů trvat zhruba jednu až dvě hodiny.

Toyotu zasáhly v letech 2009 až 2010 problémy s nechtěným zrychlováním jejích vozů a byla nucena svolat po celém světě k opravám přes osm milionů aut. Rozsáhlé stahování automobilů k opravě mělo dočasně negativní dopad na její pověst výrobce kvalitních vozů.

Související články

Témata
13. 6. 2014 23:11
TOYOTA
Áno, Toyota sa o svojich zákazníkov stará. Nikto nie je ani bez chyby, ani neomylný. Navyše ide zväčša o nakupovaný výrobok, kde je ešte ťažšie udržať kvalitu ako doma. Hra s otvorenými kartami je sympatická, aj keď sa nájdu aj "experti", ktorí za ňu posmešne na Toyotu ukazujú prstom. Neprávom.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud