Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Toyota Yaris Cross přijíždí jako GR Sport. Sportovní styl nenabídne každému

Dominik Kovář Dominik Kovář 20. 7. 2022 • 08:39
25
5
Zobrazit náhledy (25)
Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR Toyota Yaris Cross GR

Více výkonu nedostane, ale vypadá sportovněji a nabídne několik technických vychytávek.

Malé SUV Toyota Yaris Cross je v prodeji druhým rokem. Japonská automobilka nyní přichází s novým výbavovým stupněm GR Sport. Pravda, vyšší výkon Yaris Cross GR Sport nenabídne, od toho tu ale ani tento model není. Pro nadšence sportovních modelů značky GR si totiž Toyota připravila nový výbavový stupeň, který nabídne nejen sportovnější vzhled.

Yaris Cross GR Sport dostává vyztuženou karoserii a také o 10 mm snížený podvozek. Tyto změny přispívají k lepší agilitě vozu a menšímu naklánění karoserie. Automobilka také připravila rozdílné naladění tlumičů a elektrického posilovače řízení. Mimo to se může model pochlubit lepší odezvou na plyn. Součástí Yaris Cross GR Sport jsou osmnáctipalcové pneumatiky Falken FK510. Rozhodně se tedy nejedná pouze o vzhledové úpravy, což je od Toyoty sympatický počin.

Video se připravuje ...

Sportovní styl podtrhují přepracované nárazníky vpředu i vzadu, včetně červeně lakovaných brzdových třmenů a desetipaprskových sportovních kol. V interiéru dostává Yaris Cross GR Sport přední sedadla čalouněná v kombinaci Air Nubuck a syntetické kůže. V kůži je také tříramenný volant s logem GR a hlavice řadicí páky. Sportovnost nového výbavového stupně podtrhují hliníkové pedály a tmavě šedá středová konzole.

GR Sport se nabízí s dvojicí 1,5 litrových benzínových motorů se třemi válci. První disponuje výkonem 88 kW (120 k), druhá (hybridní) varianta nabízí 67 kW (91 k). Yaris Cross GR Sport bude nabízen pouze s předním pohonem.

Model GR Sport se začne v domácím Japonsku prodávat v srpnu. Cena čistě spalovací verze startuje v přepočtu na 410.000 korun, hybridní varianta začíná na 477.000 korun. Rozšíření výbavového stupně GR Sport na další trhy zatím není v plánu.

Doporučujeme

Témata
Avatar - Mokrous
20. 7. 2022 17:18
Je to chytré, jako celá současná doba.
Uděláme Cross, abychom to zvedli a přidáme GR, abychom to snížili. A všichni budou ščastni.
Avatar - speedfred
20. 7. 2022 13:14
Re: 3 valce
Z pohladu efektívnosti je to správne, 500ccm na válec.
Mne osobne R3 nevadí či je to Toyo,VW alebo BMW
Avatar - Jenik3
20. 7. 2022 13:01
3 valce
Má to Toyota opravdu zapotřebí?
"GR Sport se nabízí s dvojicí 1,5 litrových benzínových motorů se třemi válci."
Tři válce na 1.5L motor :no:
Avatar - WinDiesel
20. 7. 2022 12:30
Re: No pozeram
sportovní styl nenabídne každému, protože žádný nemá
20. 7. 2022 12:16
No pozeram
A pozeram ale ani sportovost ani styl tu nevidim