Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

UAZ má další auto na dovolenou. Tentokrát upravenou Buchanku

David Bureš David Bureš 6. 2. 2020 • 01:11
14
26
Zobrazit náhledy (14)
UAZ SGR Expedition UAZ SGR Expedition UAZ SGR Expedition UAZ SGR Expedition UAZ SGR Expedition UAZ SGR Expedition UAZ SGR Expedition UAZ SGR Expedition UAZ SGR Expedition

UAZ 452, alias slavná Buchanka, léta slouží v dolech nebo jako sanitka. Nyní se dočkala také expediční varianty přímo z dílny ruského výrobce.

UAZ v posledních letech našel zajímavou cestu, jak rozšířit své portfolio. Své vozy vidí jako ideální expediční vozidla, a tak se verze na cestování do dalekých krajin postupně dočkaly modely Patriot a Hunter. Nyní se k nim přidává i třetí do party, UAZ 452, alias Buchanka. Novinka Uljanovských automobilových závodů se oficiálně jmenuje UAZ SGR Expedition a má všechno potřebné, co na cestu mimo civilizaci můžete potřebovat.

Základem vozu je sedmimístná Buchanka Combi, ve srovnání s ní se však dočkala několika úprav pro jízdu mimo zpevněné cesty. Terénní pneumatiky dodala renomovaná společnost BFGoodrich, nechybí ani uzávěrka zadního diferenciálu nebo speciální ochrana řídicí tyče před namáháním, nečistotami, vodou a prachem.

Vpředu se navíc objevil ochranný rám doplněný o naviják, který je umístěn tak, aby neomezoval chlazení motoru. Vzadu je zase nový nárazník s tažným zařízením pro tažení expedičních přívěsů, které mohou dále zvýšit funkčnost vozidla. Na střeše pak nechybí rozměrná zahrádka, přístupná pomocí žebříčku.

Úpravy se ale nezastavily jen na karoserii, kterou je mimochodem možné pořídit i ve stylovém oranžovém laku. Uvnitř se objevují sedačky s kontrastním prošíváním a především speciální impregnací odpuzující vodu. Ty přední jsou navíc vyhřívané, což poskytuje dostatečný komfort nejen na ruské tajze. Nachází se tu i anténový modul pro vysílačku umožňující komunikaci s okolím.

UAZ SGR Expedition si pak uchovává sedmimístnou konfiguraci výchozí verze Combi. Za předními sedadly je dvojice sedaček otočených proti směru jízdy s odnímatelným stolkem mezi nimi, které doplňuje trojmístná lavice u zadní stěny.

Naopak technické ústrojí se nijak nezměnilo. O pohon 4.390 mm dlouhého expedičního speciálu se tudíž stará motor ZMZ-40911, neboli čtyřdobý zážehový čtyřválec o objemu 2693 cm3, naladěný na 82,5 kW a 198 N.m. Spárován je s pětistupňovou manuální převodovkou a dvoustupňovou redukcí.

UAZ SGR Expedition na ruském trhu pořídíte za 974.900 rublů, což v přepočtu odpovídá zhruba 351.000 Kč. Oproti sedmimístné verzi Combi se tak za novinku připlácí 240.000 rublů (přes 86 tisíc korun).

Související články

Témata
Avatar - Barrichello
10. 2. 2020 14:27
Re: Díky bohu za všechno..!
Karoserie je stará, to snad ví každý. Add odávky bez čumáku sou tuplem zranitelné. Komu nevyhovoje buchanka, koupí si 4x4 Gazelle, Next atd.
9. 2. 2020 18:14
Re: Díky bohu za všechno..!
Ani tak vysokým rizikom zranenia lebo smrti pri nehode. V Rusku má možno opodstatnenie, a možno niekde v obdobných podmienkach, ale u nás už určite nie.
9. 2. 2020 18:13
Re: autíčko
Asi na druhom stupni ZŠ blicoval z češtiny...
9. 2. 2020 18:12
Re: Díky bohu za všechno..!
A úplne iný motor, výbava a elektroinštalácia ti pri náraze do stromu v sedemdesiatke zachránia život, že? Doteraz som si myslel, že máš proste Rusko rád a tiež trochu iné názory, ale nie že si taký somár...
9. 2. 2020 18:09
Re: Asi mám úchylku,
Toto ťa neberie za srdce? https://img.skoda-virt.cz/…_18-45-00_11.jpg

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku