Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Už i BMW M3 Touring lze vyšperkovat díly M Performance. Podívejte se na výsledek

Dominik Kovář Dominik Kovář 21. 7. 2022 • 22:34
32
1
Zobrazit náhledy (32)
BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring BMW M3 Touring

Je to již téměř měsíc, co se světu představilo dlouho očekávané BMW M3 Touring. Nyní dostává díly z řady M Performance.

BMW nenechává u svého prvního ostrého kombíku řady M3 nic náhodě a představuje pro něj díly BMW M Performance Parts. Tyto specifické prvky výbavy jsou připraveny pro zákazníky, kteří si chtějí své nové BMW M3 ještě více individualizovat.

Menší náhled toho, jak budou prvky M Performance na novém BMW M3 Touring vypadat, jsme mohli vidět na novém safety caru pro motocyklové závody MotoGP, kterým je BMW M3 Touring MotoGP Safety Car. Z čeho si tedy může zákazník vybrat?

M3 Touring s M Performance Parts dostává ještě více karbonu. Komponenty jsou vyrobeny z CFRP (plast vyztužený uhlíkovými vlákny) s lesklou povrchovou úpravou. Při tvorbě karbonového předního splitteru a karbonové přední vložky si designéři vzali inspiraci z působení bavorské automobilky v německém šampionátu cestovních vozů DTM. Karbon se objevuje také na zpětných zrcátkách, nasávacím otvoru, zadním difuzoru, zadních wingletech a střešním spoileru.

Video se připravuje ...

Karbon si ve velkém našel místo i v interiéru. Kombinace uhlíkových vláken a Alcantary umocňuje sportovní vzhled rychlého kombíku. Obložení interiéru z matného karbonu je doplněno kolenními opěrkami v Alcantaře. Zadní kryt předních sedadel M Performance vám dodá pocit, že sedíte v závodním vozu. Opěrka hlavy je lemována karbonem, zbytek zadní části předních sedadel je v Alcantaře. S Alcantarou se setkáme ještě u středové loketní opěrky s nápisem M Performance.

M Performance Parts samozřejmě nejsou pouze o karbonu. Další vychytávkou je speciální titanový výfukový systém s čtveřicí koncovek výfuku. Tlumič výfuku je vyrobený z titanu a je přibližně o třetinu lehčí než sériové provedení.

Lepší jízdní dynamice zajisté pomáhá M Performance výškově nastavitelný podvozek. Při snížení těžiště vozu je zajištěno menší naklánění karoserie v příčném směru a umožněno rychlejší projetí zatáček. Celkovou agilitu a sportovnější nastavení podtrhují lepší brzdové destičky na předních i zadních kolech.

V nabídce M Performance jsou k dispozici dva designy hliníkových kol. V první řadě se jedná o kola Y-Spoke v matné černé barvě o velikosti devatenáct palců vpředu a dvacet palců vzadu. Ty doplňují kola Cross-spoke ve dvou barevných provedeních (černá a zlato-bronzová), která jsou vpředu i vzadu o palec větší (20 a 21 palců) než kola Y-Spoke.

Díly z řady M Performance Parts budou pro zákazníky k dispozici od listopadu 2022, kdy bude na trh zároveň uveden samotný model BMW M3 Touring. 

Video se připravuje ...

Doporučujeme

Témata
Avatar - KANKUNEN
22. 7. 2022 06:59
M3 a nikoho nezajímá
ty 4 klarinety vzadu mi připomněly, že Audi to umí líp.