Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Už jste někdy viděli vytuněné Yugo? Tohle jezdí v Česku. A je na prodej

Jan Zajíc Jan Zajíc 26. 7. 2021 • 08:35
20
Zobrazit náhledy (20)
Yugo Koral 65 Yugo Koral 65 Yugo Koral 65 Yugo Koral 65 Yugo Koral 65 Yugo Koral 65 Yugo Koral 65 Yugo Koral 65 Yugo Koral 65 Yugo Koral 65 Yugo Koral 65 Yugo Koral 65 Yugo Koral 65 Yugo Koral 65 Yugo Koral 65

Kdy naposledy jste na silnici potkali Zastavu nebo Yugo?

Skoro bychom se vsadili, že většina z vás bude v paměti pátrat hodně dlouho. A co když se zeptáme na vytuněný vůz dnes už neexistující jugoslávské automobilky? Nedivili bychom se, kdybyste takové auto neviděli nikdy v životě.

Přesto minimálně jedno nápadně upravené Yugo žije v České republice. A momentálně je na prodej.

Jde o Yugo Koral 65 (známé také Zastava Koral), poprvé registrované v roce 1997. Podle současného majitele, Michala Erbena z firmy Renovace erbos Praha, jde navíc o exportní verzi určenou pro trh ve Spojených státech amerických. Yuga se totiž do USA krátce dovážela.

Číslo 65 za jménem pak prozrazuje, že se pod kapotou ukrývá zážehová třináctistovka, která v sériovém stavu dávala 65 koní.

Erben vytuněný Koral koupil v roce 2019, dokonce o tom natočil krátké video. V komentářích pod ním prozradil, že původně jel pro blatníky na Škodu 1000 MB, ale u prodávajícího si v garáži všiml zastrčeného oranžového Yuga. A prý ho tam nemohl nechat, přestože není příznivcem tuningu.

Nyní, po dvou letech, je tedy tohle "praštěné" auto na prodej. Kromě zmíněného oranžového laku, který doplňuje černá kapota a nápadný bodykit, malý hatchback zaujme také koženým interiérem vyvedeným v barevné kombinaci oranžová/krémová. Nechybí ani výkonné audio. Prodejce pak upozorňuje na místy popraskaný lak a hučící ložiska.

A cena? Upravené Yugo je k mání za 50 tisíc korun.

Související články

Témata

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud