Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Americe nahradili semafor značkami Stop. Důvod byste uhádli jen těžko

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Americké město Oakland vyřešilo problém s bezdomovci tím nejjednodušším způsobem. Na úkor běžných obyvatel jim prostě sebralo to, co pravidelně poškozovali krádežemi.

Moderní tříbarevný semafor je americkým vynálezem, který zpříjemnil cestování a zvýšil bezpečnost v křižovatkách. Teď se však ve Spojených státech amerických objevila zvláštní situace, kdy se kalifornské město Oakland rozhodlo jej raději odstranit a nahradit obyčejnou značkou „Stop“. Pohoršení veřejnosti je o to větší, protože se to stalo na rušné křižovatce a z důvodu, jež je teď v Kalifornii obrovským problémem.

Z křižovatky východní 12. ulice a 16.třídy v Oaklandu zmizely tradiční semafory, aby je nahradily běžné značky přikazující povinné zastavení kvůli pravidelným krádežím měděných vodičů i elektrické energie z infrastruktury. Ty v minulosti napájely semafory na křižovatce, ale podle místních obyvatel se trvale objevoval problém s nefungující světelnou signalizací. Místní dokonce říkají, že po každé opravě semaforu vydržel fungovat při nejlepším týden.

Britský deník Daily Mail k tomuto kroku uvádí, že neustálé problémy s nefunkčním semaforem pouze na této křižovatce lze vystopovat až do nedalekého tábora pro bezdomovce. Kalifornie v posledních letech řeší stále větší počet lidí bez střechy nad hlavou, z nichž část do tamních měst přijela za splněním si životních snů, ale nakonec je místní náklady na život i osud semlely natolik, že skončili na ulici.

Video se připravuje ...

Staromódní značky podle místních obyvatel dávají najevo, že město svůj boj s bezdomovci a častými krádežemi měděných kabelů i poškozování rozvodných skříněk bohužel vzdalo. Stále však jsou lepší než špatně fungující semafory, jež v minulých měsících vedly k mnoha dopravním nehodám. Při jedné z nich dokonce skončil kamion v plotě zdejší autoopravny.

Problémy s bezdomovci jsou však v okolí výrazně větší a podnikatelé v oblasti se obávají, postupně odradí jejich zákazníky a budou muset své živobytí zavřít. Dodávají, že město by spolu s řešením problémového semaforu mělo začít hledat způsoby, jak odstranit nebo přesunout zdejší tábor pro bezdomovce. Několik podniků v těchto ulicích už zavřelo a tábor se neustále rozrůstá k těm stále fungujícím.

Lukáš Volšický
Diskuze (0)

Doporučujeme