Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Bangladéši se s tím řidiči autobusů nemažou. Jejich závodění v provozu nahání hrůzu

Jan Zajíc Jan Zajíc 15. 9. 2020 • 12:56
12

Záběry podivných situací v provozu se proslavilo především Rusko. Jak se ale zdá, Bangladéš má potenciál nabízet ještě bizarnější materiál.

Naznačují to alespoň videa, která jsme našli na YouTube, konkrétně sdružené pod kanálem Bd Bus Tuber. Jak už napovídá jméno, tenhle kanál se soustředí na zveřejňování videí týkajících se autobusů.

A velká část z nich bude pro běžného středoevropana zvyklého na poměrně klidný, pohodový, organizovaný a celkově tak nějak kultivovaný provoz bez nadsázky šokující.

Podle záběrů to totiž vypadá, že bangladéšští šoféři autobusů spolu rádi závodí. Samozřejmě v běžném a už tak poněkud chaotickém provozu.

Takže se připravte na divoká předjíždění, neustálé troubení, problikávání, uhýbání na poslední chvílí, těsné míjení motocyklů a chodců, zvláštní držení volantu nebo na nadšené povzbuzování řidiče ze strany pasažérů.

Zajímavý je také pohled na samotné autobusy, které mírně řečeno opravdu nevypadají opečovávané leštěnky. Výjimkou není ani popraskané čelní sklo.

Poměrně výstižně realitu bangladéšského provozu vystihl komentář pod jedním z videí. Autor v něm konstatuje, že v Evropě se jezdí vpravo, ve Velké Británii vlevo a v Bangladéši je úspěch, když se jede po silnici.

Pro úplnost dodáváme, že oficiálně se v této jihoasijské zemi řídí vlevo.

A abychom to měli opravdu kompletní, pojďme si ještě uvést nějaká čísla o nehodovosti. Podle oficiálních statistik v roce 2019 v Bangladéši, která má nějakých 164 milionů obyvatel, v důsledku dopravních nehod zemřelo 5227 lidí a 6953 bylo zraněno. 

Pro ilustraci ještě fakta z tuzemska: v České republice (10,69 mil. obyvatel) loni bylo při dopravních nehodách na pozemních komunikacích usmrceno 547 a těžce zraněno 2110 osob.

Související články

Témata
16. 9. 2020 23:07
Re: čmoudi no
Sem tak jezdil už v autoškole, nýmandi... život si musíš užít !!! Tyhle videa na YT odebiram, jakože suckscribe MDFK JE TO SLAST CISTA STOPA V KRVI CHLAST !!!


NIC PROTI PROCHČI ále… UHNITE MI, JDU TAM DELAT SOFERA !!! :D SVOBODNA ZEME... :yes: :yes: :yes:

RESPECT FOR JAY DILLA
16. 9. 2020 23:05
Re: Čísla
Vydělat čím? čucháním lepidla? to dělali v rusku po perestrojce děti v moskevským metru a u teplovodu...

https://www.csfd.cz/…adska/komentare/ :yes: :yes: :yes:

SNUFF PORN
16. 9. 2020 16:58
Re: Čísla
Sorry, Nedocvaklo mi... :yes: :-)
Avatar - lyon667
16. 9. 2020 11:00
Re: Čísla
Proč se namáhat s nějakou vědou, když můžeš vydělávat majlant v Nike a Adidasu? ;-)
16. 9. 2020 10:46
Re: Čísla
Z článku jsem zjistil, že Bangladéšanů je 164 milionů a já jsem upřímně, nikdy v životě nezaznamenal ani jednoho z nich... Spojení jako bangladéšský hudebník, bangladéšský herec, bangladéšský vědec apod jsem zatím nikdy neviděl.
Možná bangladéšská prostitutka, ale nevím :-) :-) :-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku