Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Bangladéši se s tím řidiči autobusů nemažou. Jejich závodění v provozu nahání hrůzu

Jan Zajíc Jan Zajíc 15. 9. 2020 • 03:19
13

Záběry podivných situací v provozu se proslavilo především Rusko. Jak se ale zdá, Bangladéš má potenciál nabízet ještě bizarnější materiál.

Naznačují to alespoň videa, která jsme našli na YouTube, konkrétně sdružené pod kanálem Bd Bus Tuber. Jak už napovídá jméno, tenhle kanál se soustředí na zveřejňování videí týkajících se autobusů.

A velká část z nich bude pro běžného středoevropana zvyklého na poměrně klidný, pohodový, organizovaný a celkově tak nějak kultivovaný provoz bez nadsázky šokující.

Podle záběrů to totiž vypadá, že bangladéšští šoféři autobusů spolu rádi závodí. Samozřejmě v běžném a už tak poněkud chaotickém provozu.

Takže se připravte na divoká předjíždění, neustálé troubení, problikávání, uhýbání na poslední chvílí, těsné míjení motocyklů a chodců, zvláštní držení volantu nebo na nadšené povzbuzování řidiče ze strany pasažérů.

Zajímavý je také pohled na samotné autobusy, které mírně řečeno opravdu nevypadají opečovávané leštěnky. Výjimkou není ani popraskané čelní sklo.

Poměrně výstižně realitu bangladéšského provozu vystihl komentář pod jedním z videí. Autor v něm konstatuje, že v Evropě se jezdí vpravo, ve Velké Británii vlevo a v Bangladéši je úspěch, když se jede po silnici.

Pro úplnost dodáváme, že oficiálně se v této jihoasijské zemi řídí vlevo.

A abychom to měli opravdu kompletní, pojďme si ještě uvést nějaká čísla o nehodovosti. Podle oficiálních statistik v roce 2019 v Bangladéši, která má nějakých 164 milionů obyvatel, v důsledku dopravních nehod zemřelo 5227 lidí a 6953 bylo zraněno. 

Pro ilustraci ještě fakta z tuzemska: v České republice (10,69 mil. obyvatel) loni bylo při dopravních nehodách na pozemních komunikacích usmrceno 547 a těžce zraněno 2110 osob.

Související články

Témata
1. 4. 2021 10:13
silnice
U nás to sice není takový extrém, ale občas se autobusáci chovají taky jako čuňata. Ještě štěstí, že je v mém voze kamera do auta od http://www.auto-kamera.cz/, tak mám jistotu, že kdyby byl nějaký průšvih, pojišťovna bude mít důkaz. Ono je taky sranda, že když vám autobus obere v Praze na křižovatce bok, tak voláte na firmu, že se stalo to a to, řidič nic nepopírá, ale firma od toho dá ruce pryč s tím, že není důkaz. Tak jsem pořídil kameru do auta a je vyřešeno. Navíc mám i jistotu, že když mi auto stojí na sídlišti, tak to zaznamenává pohyb.
16. 9. 2020 16:58
Re: Čísla
Sorry, Nedocvaklo mi... :yes: :-)
Avatar - lyon667
16. 9. 2020 11:00
Re: Čísla
Proč se namáhat s nějakou vědou, když můžeš vydělávat majlant v Nike a Adidasu? ;-)
16. 9. 2020 10:46
Re: Čísla
Z článku jsem zjistil, že Bangladéšanů je 164 milionů a já jsem upřímně, nikdy v životě nezaznamenal ani jednoho z nich... Spojení jako bangladéšský hudebník, bangladéšský herec, bangladéšský vědec apod jsem zatím nikdy neviděl.
Možná bangladéšská prostitutka, ale nevím :-) :-) :-)
16. 9. 2020 10:45
Re: Čísla
Však preto som to napísal... ;-)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud