Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Česku se prodává Škoda Felicia s 22.800 kilometry. Cena překvapí

Lukáš Volšický
Diskuze (9)

Málo ojetá Škoda Felicia po důchodci za 100 tisíc korun může být zajímavou koupí. Je vážně zachovalá a má praktickou výbavu.

Novodobá Škoda Felicia byla pro mladoboleslavskou automobilku začátkem úplně nové éry. Byla prvním modelem značky vyvinutým pod dohledem německého koncernu Volkswagen. Konstrukčně sice vycházela z předcházejícího Favoritu, ale technologicky byla výrazně sofistikovanější a přinesla pokročilejší prvky výbavy, jako byl brzdový protiblokovací systém ABS nebo posilovač řízení.

V letech 1994 až 2001 následně vzniklo přes 1,42 milionu felicií a spolu s Českou republikou se vyráběla i v Polsku nebo Bosně a Hercegovině. Vysoká spolehlivost, pokročilejší jízdní schopnosti než u předchůdců, jednoduchá servisovatelnost a nízké provozní náklady pak znamenaly, že jednu dobu byla u českých řidičů nesmírně populární. Dnes už však felicie z našich silnic pomalu mizí.

Dodnes však mají až nespočet nadšených příznivců, a dokonce se v českých garážích stále ukrývají raritní velmi zachovalé kousky. Jeden z nich se právě objevil na tuzemském inzertním serveru Ráj veteránů a údajně je v až unikátním technickém stavu. Prodejce uvádí, že jej aktuálně prodává rodina prvního majitele a jedná se o vůz po důchodci.

Stříbrná Felicia hatchback byla vyrobena v roce 1999, takže se jedná o vůz s výrazným faceliftem. Ten se představil 12. února 1998 a hlavní změnou byla vylepšená antikorozní ochrana a design přední části se inspiroval větší Octavií. „Felicia s novou tváří“, jak ji tehdy propagoval marketing automobilky, navíc byla o 28 milimetrů delší a dosahovala celkové délky 3883 milimetrů.

Prodávaná Felicia do dnešních dnů najela pouze 22.800 kilometrů, funguje bez problémů a má jen drobné nerezavějící šrámy. Originální interiér je údajně ve velmi zachovalém stavu, protože krátce po koupi byl vybaven ručně šitými potahy a koberečky. Dokonce má i relativně vysokou výbavu, protože disponuje střešním oknem, předními mlhovkami a pevným tažným zařízením.

V inzerátu se dokonce píše, že Felicia nikdy nevyjela na silnici v zimních měsících a nemá ani zimní pneumatiky. Celoživotně garážovaný kousek se navíc prodává i za docela zajímavou cenu – 100.000 Kč. V českých inzerátech už jsme viděli i ošklivé „vrány“ za větší peníze.

Video se připravuje ...

Lukáš Volšický
Diskuze (9)

Doporučujeme

4. 4. 2024 18:34
Socka bez výbavy
Prej s výbavou..... holobyt je to!!! :no:
4. 4. 2024 09:49
Re: Ještě jsou :-)
Dvě piva jsou OK :D . Jsi zatím nejlepší, kdo h ovno dá, h ovno má :-!
3. 4. 2024 23:34
Re: Ještě jsou :-)
Dve pivá.
3. 4. 2024 23:34
Re: Nič moc cena
Popravde už mi tieto tuctové "uloženky" na ACZ lezú krkom. Stále dokola to isté.
3. 4. 2024 15:29
Ještě jsou :-)
Taky máme doma jednu podobnou na prodej, před FL, MPi 50kW, kolik dáte? :D