Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V nových modelech Audi si pustíte hudbu z internetu

Jan Mička Jan Mička 17. 10. 2014 • 07:35
11
Pouštět si v autě hudbu z rádia už není moc in. Vedle bezdrátového přenosu se čím dál častěji setkáváme také s internetovým streamingem.

Znáte to: v rádiu hraje vaše oblíbená písnička a zrovna v té nejlepší fázi začne vypadávat signál. Příště již budete chytřejší a oblíbenou skladbu či celé album si přehrajete z přenosného disku, ale ani to už není moc in. V kurzu jsou totiž internetová rádia pracující s volně šiřitelnými aplikacemi.

Své řešení nyní představila automobilka Audi. Jmenuje se Audi connect, spolupracuje se systémem MMI Navigation plus a skladby si vybíráte na internetových portálech Napster a Aupeo!. Systém je prozatím dostupný v modernizovaných modelech A6, A7 Sportback, a také zcela nové generaci roadsteru a kupé TT.

Podle oficiálních informací by mělo být spojení velmi jednoduché. Stačí si jen do chytrého telefonu zdarma stáhnout aplikaci Audi MMI, propojit systém vozu s telefonem prostřednictvím WiFi a dále už nic nebrání poslechu skoro dvaceti milionů skladeb či tisíců MP3 audioknih.

Bez mobilního telefonu se sice stejně neobejdete, veškeré ovládání je však integrováno do systému vozu. Jediné větší úskalí proto souvisí s kvalitou mobilní sítě. Zatímco 3G by mohlo mít problém, širokopásmová technologie LTE by vypadávání signálu měla učinit za dost.

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Avatar - AUDIRS6
Mazda3 to má
| 18. 10. 2014
o com si svitorite ? :-) aj ja chcem byt mudrejsi ;-)
Mazda3 to má
| 18. 10. 2014
Umí to více aut. A co se týče nepodporovaných služeb jako Spotify, holt to člověk přehraje přes BT/ kabel. Nejde pak ovládat z volantu/ MMI, ale hraje to.

Z článku si však člověk odnese dojem, že to MMI dříve neumělo, což není pravda.
Mazda3 to má
| 18. 10. 2014
Kdo nevěří, ať se podívá na A3, nebo A8. Ty v článku nejsou, přitom connect a music stream mají. A měly by ho mít i další modely (v A5 jsem ho myslím také viděl).
Avatar - JohnyCarWash
Mazda3 to má
| 18. 10. 2014
Ona to má i Fabia, ale to nemůžu napsat, protože bychom ji přece protěžovali a hlavně to nikoho nezajímá >:D >:D
Avatar - Bully_
Electronic overkill
| 18. 10. 2014
Vzdycky me prekvapi, bez ceho vseho se nemuzeme v tech nasich autech obejit. Jeste by bodl bazen :yes:

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku