Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

V Rakousku vyhořelo jedno z nejzajímavějších muzeí motorek a aut na světě

Jan Zajíc Jan Zajíc 19. 1. 2021 • 18:34
29
10
Zobrazit náhledy (29)
Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum Top Mountain Motorcycle Museum

Z rakouských Alp dorazila smutná zpráva o požáru v jednom z nejzajímavějších muzeí motorek a aut na světě.

Muzeum Top Mountain Crosspoint Motorradmuseum, které leží v obci Hochgurgl nedaleko hranic s Itálií, je zajímavé z několika důvodů. Kromě samotné sbírky motocyklů a automobilů ohromovalo také architekturou a především umístěním.

Muzeum, otevřené v roce 2016, totiž leží v nadmořské výšce 2.175 metrů. Jde tak o nejvýše položenou instituci tohoto druhu na světě.

Obdivuhodná ovšem byla také expozice, která na nějakých 3 tisících metrech čtverečních nabízela asi 230 klasických motorek od více než sta výrobců, například od firem Sunbeam, Brough Superior nebo Zundapp. Podle některých médií se v rakouských Alpách nacházela dokonce jedna z nejcennější sbírek motocyklů na světě.

Muzeum však návštěvníkům ukazovalo také automobily, mezi nimi i vozy značek Ferrari a Porsche. Fotografie na sociálních sítích prozrazují i přítomnost Tatry 600 - tedy Tatraplanu.

Teď je tohle všechno zřejmě pryč. Požár, který vypukl v pondělí 18. ledna brzy ráno, pravděpodobně sbírku nenávratně zničil, přestože se do krocení plamenů zapojilo 60 hasičů. Dobrou zprávou alespoň je, že v důsledku požáru nebyl nikdo zraněn. Informace o konkrétních materiálních škodách se jistě objeví později. Tak třeba některý ze strojů přežil...

Doporučujeme

Témata
Avatar - Roland Von Wagen
20. 1. 2021 19:33
Re: Re: Smutná zpráva.
Dík za info. Velká smůla a ještě větší škoda.
20. 1. 2021 15:49
Re: vw gate
A ty si typický dement.
Avatar - speedfred
20. 1. 2021 08:54
Re: vw gate
Nezapálil si to ty keď si tak dobre informovaný?
Čo sú toto za ľudia. :no:
20. 1. 2021 08:46
Re: Smutná zpráva.
Podla mna tam stropne stabilne hasiace zariadenie bolo, ale vraj to zacalo horiet na pude a to ti je stabilne na dve veci. Podla miestnych medii to bolo nahlasene 4:40 rano ako dym z budovy. Na fotkach z inych serverov je vidiet, ze zo zaciatku to bol lokalny poziar. Lenze jak tu niekto napisal: drevostavba. Inak podla info sa fakt snazili to uhasit. Otocili na tu budovu aj snezne delo a snehovu frezu. Vraj zasahovalo az 110 ludi. Par motoriek a jedno auto sa zachranit podarilo. Skoda takeho jedinecneho diela.
https://bfv-imst.at/2021/01/18/grossbrand-im-hinteren-oetztal-timmlsjoch/
Avatar - KANKUNEN
20. 1. 2021 06:40
Re: vw gate
dobrý čas Pájo, ten člověk netuší, že to byla Greta, protože ji dvoutaktní motorky zničily život.