Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Velké elektrické SUV VW ID.6 je určeno pouze pro Čínu. Zatím

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 25. 12. 2020 • 10:11
20
7
Zobrazit náhledy (20)
Volkswagen I.D. Roomzz Volkswagen I.D. Roomzz Volkswagen I.D. Roomzz Volkswagen I.D. Roomzz Volkswagen I.D. Roomzz Volkswagen I.D. Roomzz Volkswagen I.D. Roomzz Volkswagen I.D. Roomzz Volkswagen ID Roomzz Volkswagen ID Roomzz Volkswagen I.D. Roomzz Volkswagen I.D. Roomzz Volkswagen I.D. Roomzz Volkswagen I.D. Roomzz Volkswagen I.D. Roomzz

Automobilka Volkswagen oficiálně potvrdila, že sériová výroba elektrického SUV ID.6 dostala zelenou. Zároveň však upozornila, že zatím se s prodejem počítá pouze v Číně.

Není to tak dávno, co jsme vám Volkswagen ID.6 – sériové vozidlo odvozené od konceptu ID. Roomzz – ukázali na špionážních fotkách z čínských ulic. Není náhodou, že zvídaví fotografové zachytili velké elektrické SUV právě zde. Vedení automobilky totiž potvrdilo, že jej zatím bude nabízet pouze zde.

„Intenzivně na modelu pracujeme, ale zatím je určen výhradně pro Čínu,“ uvedl Ralf Brandstätter, generální ředitel společnosti. „Je tu jistá možnost, že by se mohl prodávat i na dalších trzích, ale zatím to stále zvažujeme,“ dodává.

video

Model ID.6 je větším sourozencem crossoveru ID.4 a největším elektrickým SUV, které pojme až sedm cestujících. Na technické parametry sériového auta si ještě musíme počkat, ale připomeňme, že koncept ID. Roomzz měl délku 4930 mm, šířku 1903 mm a výšku 1675 mm, přičemž s největším 111kWh akumulátorem by měl ujet až 600 kilometrů na jedno nabití.

Základem se samozřejmě stane zbrusu nová platforma MEB, na které jsme se poprvé svezli v modelu ID.3. Určena je všem modelům v řadě ID.. Standardně jde o vozy s pohonem zadních kol, ty vyspělejší mohou být vybaveny čtyřkolkou tvořenou dvěma elektromotory. A k mání je samozřejmě i celá řada nejrůznějších kapacit akumulátorů.

Související články

Témata
Avatar - caliban
27. 12. 2020 06:49
Re: Tak to už bude na
Tohle má taky štýl, zaparkuj to před kauflandem a budou ti v něm Dáš Auto eurohujeři hulit ptáka přes tepláka.
26. 12. 2020 12:18
Tak zkratovozové křápy řady ID je to úplně poslední...
...co mě v automobilovém světě zajímá! Tfuj tajksl! :-[] :-[] :-[] :no:
Avatar - rohYpnol
25. 12. 2020 17:34
Tak to už bude na
Největší? Až 7 cestujících? Tak to už bude na Céčko... :-[] :-[] :-[]

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku
Články odjinud