Alko kalkulačka Naplavka 2019
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Audi R18 e-tron Quattro umí zatáčky rychleji než F1

Jan Mička Jan Mička 20. 10. 2013
14
Hybridní Audi R18 e-tron Quattro je sice pouze hybrid s naftovým a elektrickým motorem, zatáčky však projíždí rychleji než F1.

V přiloženém videu můžete vidět speciál R18 e-tron Quattro pro nadcházející sezónu během testů na okruhu v italské Monze. Hnací ústrojí vozu zastupuje naftový šestiválec o objemu 3,7 litru (pohání zadní kola) a elektromotor, který se stará o otáčení předních kol. Vůz měl pro letošní sezónu výkon 490 koní (360 kW), což je o 20 koní méně než loni. Jak ale sami můžete vidět, nebrání mu to v tom, aby zatáčkami doslova prolétával. Auto se přitom chová zcela neutrálně a nejeví žádné známky nervozity. Nedovedeme si představit, jaké přetížení musí na řidiče působit. Jsme však stoprocentně přesvědčeni, že to chceme zkusit také!

Související články

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

TDI
| 20. 10. 2013
mimochodom na TDI vskutku slusny zvuk :yes:
Dotaz na redakci
| 20. 10. 2013
Autor naopak bude v redakcii pochvaleny a dostane premie...pretoze zabezpecil redakcii xxx-clickov a tym zvysil navstevnost,resp platenie reklam...a to je to o co tu de :-) ...zial
Avatar - boost.
Pseudo-článok
| 20. 10. 2013
Díky za osvětu... Kvalita víkendových článků auto.cz je (ještě více než v týdnu) příšerná a už se mi nechce je ani číst. :no: :no:
Dotaz na redakci
| 20. 10. 2013
Chtěl bych se zeptat, a to naprosto vážně, kolik autoři takto 'kvalitních' článků na téma sportovní prototypy berou?

Myslím to naprosto vážně, neboť by možná stálo za úvahu spolupracovat :-) .
Pseudo-článok
| 20. 10. 2013
Přesně tak, je to o předpisech. Nicméně, pokud by měli technici volnost, téměř určitě by byly rychlejší prototypy. I dneska generují větší přítlak než F1. Bohužel, často autoři, kteří chtějí senzaci, pak napíší takové slepeniny. Já si říkal (podle nadpisu), jak je možné, že by nové Audi bylo rychlejší... A nejen, že tam není žádný důkaz toho tvrzení, ani to rychlejší nevypadá, ale ani se nejedná o nové Audi.

Mimochodem, pamatuje někdo doby, kdy u výsledků F1 bylo uvedeno něco v tomto smyslu:
nejrychlejší kolo: Lauda, Fittipaldi apod.: čas 1:22.222 (absolutní rekord kola: Willi Kauhsen Porsche 917 Turbo - Interserie 1971 - 1:21.111 ? :-):-):-):-) a podobně?

Dneska Formule 1 ujede třeba ve Spa prototypům úplně neskutečně, takže toto srovnávat bez konkrétních měření je naprosto nesmyslné.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku