Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Bourající Ferrari 458 Challenge v rychlosti 220 km/h

David Bureš David Bureš 4. 1. 2013 • 14:45
6
Malá chybička na Nürburgring Nordschleife může znamenat havárii. O tom se přesvědčil i pilot z přiloženého videa.

Severní smyčka Nürburgringu patří mezi nejnáročnější závodní okruhy světa, pokud není tím vůbec nejnáročnějším. Nabourat zde díky složité trati a měnícímu se počasí není těžké, o čemž se přesvědčil i řidič z přiloženého videa.

Ten seděl za volantem Ferrari 458 Challenge, což je závodní varianta 458 Italia, když v sekci Kesselchen lehce vyjel z trati, dostal smyk, jehož výsledkem byl náraz do svodidel. Italský plnokrevník se ještě několikrát otočil kolem své vlastní osy, přičemž znovu narazil do svodidel. V době před havárií přitom auto pádilo rychlostí 220 km/h.

Autor videa Colin Alton k havárii říká, že při ní posádka nebyla vážně zraněna. Automobil je pak nyní už opraven a připraven na letošní sezonu.

Související články

Témata
6. 1. 2013 22:04
Re: lahke zranenia
přesně tak...a i kdyby se při nárazu kolmo do svodidel nezdeformoval prostor pro posádku, i tak by to nikdo nepřežil, protože by byla taková decelerace, že by jim to buď zlomilo vaz nebo by se utrhly a zničily důležitý orgány...a u toho by bylo jedno jestli 20 let dozadu nebo teď...
Avatar - Aladeen
4. 1. 2013 14:02
To je dobré
To ešte dopadlo celkom dobre , horšie by bolo keby to vpálilo rovno zvodidiel , tu sa len tak oťukávalo :yes:
Avatar - Pekelná Micinka
4. 1. 2013 12:46
Cheesy
Má to smysl sem dávat, když v půlce crashe vypadla(?) baterka?
4. 1. 2013 11:20
Re: lahke zranenia
no tiez to nebol priamy naraz do steny v takej rychlosti... len sa smykali a otukavali zvodidla az do zastavenia. nic zas tak neuveritelneho. ine by bolo keby to napriamo napalil v tej rychlosti kolmo do zvodidiel. to uz by to auto neopravili.
Avatar - S8
4. 1. 2013 10:35
Re: lahke zranenia
Jenze bohuzel diky tomu se cim dal vic zavodi pomoci protestu, strategie a prace v boxech nez na trati, a to je dost skoda...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku