Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Fiat Sedici – lehké SUV do lehkého terénu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 8. 4. 2008
4
Pětidveřový, lehce terénní, model na pomezí malých vozů a nižší střední třídy je zajímavým oživením nabídky Fiatu, který se jinak profiluje jako výrobce klasických městských a rodinných automobilů.

Slušivá karoserie je dílem studia Giorgetta Giugiara a Fiat Sedici ji stejně jako techniku sdílí se sesterským modelem Suzuki SX4. Mohutná maska je ohraničena širokými svislými nosníky a dole zakončena šedou částí imitující ochrannou ližinu. Zezadu napovídá o terénních možnostech vozu šedý kryt spodní části nárazníku. Z boku pak vůz zaujme svoji výškou a krátkým zádním převisem. Po celém obvodu karoserie se nacházejí plastové ochranné prvky, což zvenčí opticky odlehčuje horní část kabiny.

Pod kapotou se ukrývá technika vyvinutá společně se Suzuki. Benzinový motor 1,6 l má původ právě v Japonsku. Naftový motor 1,9 Multijet je doma v Evropě. Oba modely se nabízí s manuální převodovkou (1,6 pětistupňovou a 1,9 šestistupňovou), volitelné také s připojitelným pohonem všech kol.

Doporučujeme
Fiat Sedici – Italové útočí na trh SUV
Fiat Sedici na českém trhu: dva motory, oba s pohonem 4x2 i 4x4

Témata
Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly

Diskuse: Přidat názor

Fiat
| 9. 4. 2008
Ej a ty sa veru rozumieš, keď sa obidve auta robia v jednej továrni na jednej linke tak kvalitou sú asi rovnaké nie ?
Fiat
| 8. 4. 2008
Budou ho kupovat ti, kteří chtějí mít původní automobil, to jest původ, italský design a většina motorů Fiat,to že zde nebyl nabízen je spíše problémem dovozce. Pro mě je rozhodně hodnotnější než Suzuki.
Fiat
| 8. 4. 2008
Nejdú trošku po funuse? Veď Suzuki je na českom trhu pomaly v polovici cyklu. Vybudovala si s týmto modelom dobré meno, kto teraz bude kupovať Fiat, ktorý vlastne ešte nikto nepozná? Alebo sa ponúknu ešte nižšou cenou?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku