Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Martin Vaculík a Suzuki Vitara. Auto, které najeté kilometry dokonale maskuje!

redakce AUTO.CZ redakce AUTO.CZ 31. 10. 2022 • 06:48
35
7
Zobrazit náhledy (35)
Suzuki Vitara Motorizace 1.0 BoosterJet a 1.6 VVT mají pětistupňovou převodovku, zbytek šestistupňovou. Překvapivě se neliší zpřevodování předokolek a čtyřkolek, nemusíte tak mít obavu, že by verze AllGrip na dálnici příliš „řvaly“. V roce 2018 byl zaveden algoritmus, který zabraňuje přílišnému naředění oleje benzinem. Je zcela jednoduchý – počítá starty. Čtyřkolka AllGrip je zde k tomu, abyste opatrně vyjeli k chalupě. Kdo si bude hrát na rallye, tomu ji systém tepelné ochrany rychle odpojí. Multimediální systém dokázal nabídnout zrcadlení telefonu už v roce 2015, což u levných aut opravdu nebyl standard. Rozvor náprav jen 2500 mm znamená, že vzadu není místa nazbyt V roce 2018 se radar přesunul do spodní části nárazníku, a hlavně se stal již naprosto spolehlivým. Do faceliftu z něj tak nemusíte mít strach. Suzuki Vitara Zavazadelník je malý – pouze 375 l. Rodiny udělají lépe, když si koupí delší model S-Cross, který nabízí aspoň 430 l. S příchodem 48V hybridu se objevila i nová generace čtrnáctistovky K14D. Kompletně přepracovaná, ale s turbodmychadlem stále ovládaným obtokovou klapkou. Tříválec 1.0 BoosterJet/82 kW (nalevo) nebyl špatný, ale ani o mnoho úspornější než čtrnáctistovka (napravo), která udivovala dynamikou Suzuki Vitara Radar, který se skrývá v logu výrobce, zlobí. Zda jej vůz má, poznáte dle tlačítek nalevo pod volantem. Suzuki Vitara Přední světlomety se paradoxně nezměnily s faceliftem v roce 2018, ale až s příchodem verze Hybrid v roce 2020. Od té doby svítí diodami na blízko i do dálky, a to i u základních verzí. Suzuki ukazuje, že s pohonem všech kol není nutná víceprvková náprava. Že stačí i obyčejná vlečená a ani to nejezdí vyloženě špatně. Špatné sjíždění zadních pneumatik bohužel nemá jiné řešení než výměnu celé nápravy Dacia Duster II Mitsubishi ASX Vozu byly vytýkány tvrdé plasty palubní desky. Překvapivě po letech vypadají k světu a jsou odolné proti poškození. Klasický hydrodynamický automat je velkou výhodou modelu. Estetických opotřebení bylo v interiéru nečekaně málo. Praskající koženka na boku sedačky a loupající se volant jsou nejčastější místa, kde vitara trpí. Estetických opotřebení bylo v interiéru nečekaně málo. Praskající koženka na boku sedačky a loupající se volant jsou nejčastější místa, kde vitara trpí. Suzuki Vitara S 1.4 BoosterJet Měření komprese přineslo překvapení – třetí válec bez tlaku. Naštěstí to byla jen taková chvilková indispozice. Suzuki Vitara S 1.4 BoosterJet Suzuki Vitara S 1.4 BoosterJet Červená barva se na slunci ráda vyšisuje, zejména na plastových dílech. Rudé suzuki tak trpí tím samým čím červená Škoda Fabia. Přední dveře už se otevíraly jako víko od popelnice – prostě zcela bez odporu. Jejich vrzající omezovač někdo namazal, teď už musí přijít výměna. Suzuki Vitara S 1.4 BoosterJet

Jako další mladou ojetinu si Martin Vaculík do svého bazaru přizval model Suzuki Vitara. Za nejpodrobnějšími informacemi vyrazil až do Brna!

Není to zdaleka poprvé, co si Martin Vaculík vybral aktuální generaci Suzuki Vitara do svého videa. Populární SUV vám představil již několikrát, věnoval se mu coby horké novince a bylo také jedním z témat jeho bazarové videoporadny.

Tentokrát Vitara přijíždí coby klíčové téma nové bazarové epizody. Martin se vozu v rámci příprav věnoval opravdu intenzivně. Ty největší technické podrobnosti, zajímavosti, ale i strasti Vitary totiž vyrazil sbírat až do Brna, kde má tamní rodinné dealerství s vozy Suzuki velmi bohaté zkušenosti. A nejinak je tomu v případě Vitary.

Jak jsme vás informovali už včera, Martin své videobazary od podlahy změnil. Namísto občasníku se teď můžete těšit na novou obsáhlou epizodu každé pondělí, vždy na webu Auto.cz. Úvodní část videa bude pokaždé k dispozici volně na našich stránkách i youtubovém kanálu. Plnou epizodu najdete v sekci Auto.cz PREMIUM+ níže. Tentokrát má 43 minut a protože je v sekci Premium+, samozřejmě ji zhlédnete bez reklam.

Členství v Auto.cz PREMIUM+ si nyní můžete vyzkoušet za 1 Kč, posléze je cena 199 Kč měsíčně. Kromě bazarů Martina Vaculíka dostanete přístup k unikátnímu obsahu na 9 webech našeho vydavatelství, všechna videa bez reklam a rovněž přístup k elektronickým verzím novin a časopisů našeho vydavatelství. Veškeré důležité podrobnosti níže:

Kalendář videobazarů Martina Vaculíka 2022

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Doporučujeme

Témata
2. 11. 2022 14:36
Souhlas a dík!
Předně opět parádní video, děkuji! Doufám, že se Vám bude dařit pokračovat s natáčením i nadále.
S doporučením vozů Dacia - Suzuki - Toyota a Lexus se nedá než naprosto souhlasit!
Bohužel si dnes spousta Čechů myslí, že auto "německé kvality" bude vždy kvalitnější a spolehlivější než "auto z východu"... Můj otec rád vzpomíná, jak se říkávalo: "Japonec nakonec...... Ale nakonec je NEJLEPŠÍ!"
Jak jsem zvyklý na "dobře zaběhlé" atmosférické motory, tak mi ten rozdíl v kompresních tlacích mezi válci přišel už docela velký, ale když výrobce dovoluje rozdíl až 3 bary, tak asi v pohodě no.
Doufám, že jednou našetřím na ojetou hybridní Toyotu. :-)
Avatar - Mikesus
1. 11. 2022 10:23
Re: Kdysi dávno.....
To není důležité. Hlavně že člověk mohl říkat, že má V6 pod kapotou. Ale Octavie s 1.6 byla dynamičtější.
Avatar - Johnnie Walker
1. 11. 2022 09:39
Re: Kdysi dávno.....
Dobrý Scotch je tu pořad s námi :-!
1. 11. 2022 09:30
Re: Kdysi dávno.....
Ale víš jak. Dřív byla tráva zelenější, obloha modřejší, whisky měla 80% a holky dávaly jen jsi na ně mrknul:)
Avatar - KANKUNEN
1. 11. 2022 08:44
Re: Kdysi dávno.....
Dědku, to auto mělo 144 koní, na stovku za 11. Beztak to žralo 12 litrů a byla to mrtvola.