Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Pontiac Vibe – výsledek spolupráce USA s Japonskem

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 13. 11. 2007 • 17:51
2
General Motors a Toyota se pustili do spolupráce a výsledkem jsou vozy Pontiac Vibe a Toyota Matrix, jejichž příbuznost je zcela jasná na první pohled. Podívejte se zblízka na zástupce americké značky.

Pontiac Vibe stojí na shodné podvozkové platformě (E-platform) jako Matrix, tím ale podobnost zdaleka nekončí. Pokud nebereme v potaz C-sloupek a jiné designové ztvárnění přední a zadní části vozu, podobají se oba automobily jako vejce vejci.

Pontiac Vibe bude mít v nabídce dva čtyřválcové benzinové agregáty o zdvihovém objemu 1,8 l a 2,4 l. Menší z nich nabídne nejvyšší výkon 98 kW ( k) při 6000 ot./min. a točivý moment 173 Nm při 4400 ot./min., silnější agregát se může pochlubit nejvyšším výkonem 118 kW ( k) při 6000 ot./min. a točivým momentem 221 Nm při 4000 ot./min.

Za příplatek bude k dispozici pohon všech kol, hlavové airbagy, boční airbagy pro přední řadu sedadel, aktivní hlavové opěrky či systém monitorování tlaku v pneumatikách. Vrcholný model Vibe GT se mimo jiné pochlubí osmnáctipalcovými koly z lehkých slitin či pozměněnou přední maskou.

{videoplayer link="http://www.youtube.com/v/AiLokreZ3O0&rel=1&border=0" style="auto"}

Autorizovaný prodej Servis osobních aut Autobazary Pneuservisy Náhradní díly
Avatar - Lonestarstate
13. 11. 2007 11:00
Jak tohle vzniklo?
Asi takhle. Potkali se Generál a Toyota večír v baru. Oba se zlískali jak zákon káže. No prostě totálně namol. Hupsli na to a narodil se Vibe. Bude mít v diskusích těžký život, jako každé neplánované dítě. TTTom se ho nezastane a já taky ne. >:D

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku