Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Prototyp Alfa Romeo 4C uvízl v příkopu

Ondřej Pavlůsek Ondřej Pavlůsek 18. 12. 2012 • 06:06
29
Alfa Romeo 4C se jako koncept představila v Ženevě v roce 2011 a i díky pozitivním ohlasům veřejnosti míří do výroby. Skutečnost, že je vývoj v plném proudu dokumentuje i video, zachycující jeden z prototypů v poněkud netradiční pozici.

Video ze zimního italského provozu zachytilo prototyp Alfy Romeo 4C v nezáviděníhodné situaci, kdy stojí na trávě u krajnice, a my si můžeme jen domýšlet, jak se tam dostalo. V každém případě lze krátký snímek považovat za určitý důkaz pokračujícího vývoje.

Alfa Romeo 4C je netrpělivě očekávaným rozšířením v současnosti velmi úzké nabídky tradiční italské značky. Spolu se Spiderem připravovaným ve spoluprácí s Mazdou má právě tento model pomoci k oživení upadající image výrobce sportovních vozů.

Jeho premiéra se odehrála před rokem a devíti měsíci v Ženevě a po ní následovala smršť spekulací o budoucím sériovém provedení a jeho uvedení na trh. Podle v současnosti dostupných informací se máme dočkat v roce 2013.

Alfa Romeo 4C s celohliníkovým čtyřválcem 1,8 Turbo s výkonem okolo 220 kW (300 k) má být vyráběna u automobilky Maserati. Kupé s motorem uprostřed má vážit co nejméně, hmotnost konceptu činila pouhých 850 kilogramů, mezi nápravy byla rozložena poměrem 40:60.

Kromě prototypu kupé Alfa Romeo stojí za pozornost i maskovaný automobil, který stojí u krajnice a dostane se do záběru až na konci videa. Podle linie oken se může jednat o nové Quattroporte, jehož podoba byla ale odhalena již před měsícem a tak lze spekulovat i o možnosti, že se jedná o připravovaný menší sedan značky Maserati, který má nést jméno Ghibli.

Témata
Avatar - Cejsi Mpower
8. 1. 2013 12:13
Re: spatne
Ach ta chápavost.. >:D
Avatar - Sonny Crockett
20. 12. 2012 16:11
Re: zisk
Možná jsem zpátečnickej, ale já bych to viděl na speciální kategorii dynamicko-šetřivých řidičů, ale že by nafta měla nahradit benzín v kategorii sportovních zábavných aut, do jaké patří právě 4C, si nemyslím, takže bych tam žádné ohrožení neviděl. Ale kdo ví, to samé říkali i o benzínu, když chtěl konkurovat koňskému povozu :-)
19. 12. 2012 15:26
Re: zisk
Ja nevydavam Octaviu za sportovni auto, len hovorim, ze jej sportova verzia - RS - je aj v nafte. V pripade Fabia 1 iba v nafte a takyto trend vidim aj u ostatnych aut. ProCeed 1 - iba 2.0crdi. Dalsi priklad naftoveho sportu: BMW M550d:
[odkaz]
Ked v dobe w123 bol disel domenou setrivych dochodcov, dnes si ho kupuju dynamicky vodici, nazvyme ich tak.
Avatar - Sonny Crockett
19. 12. 2012 15:14
Re: zisk
Je to sice dost subjektivní věc, ale Fabii ani Oktávii za sportovní auta rozhodně nepovažuju. Vzhledově ani jízdně se nejedná o nic sportovního, a ty barevný písmenka RS vzadu na kufru to nezmění. U Panamery už bych to tak jasně neviděl, ale furt se jedná o rychlou LIMUZÍNU, i když má automobilka sportovní pověst. Nic víc..
19. 12. 2012 09:47
Re: zisk
zatial nie v tejto kategorii, ale postupne sa to blizi - Panamera Diesel alebo rozne x-turbove nafty Audi a BMW, Fabia 1 RS alebo Octa RS TDI, ...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku